fbpx

9. Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA’21 ON!LINE

Zapraszamy na O!PLĘ’21 ON!LINE

Oszałamiający wizualnie animowany tryptyk Karoliny Głusiec INSTRUMENT/DUREŃ/KRAJOBRAZ, zespół BIG CYC jako Gość Specjalny cyklu O!PLA NA ŻYWO, ALE W DOMU, 139. filmów w trzech niezależnych konkursach, WIERSZYKI DOMOWE NA EKRANIE oraz trzy inne pełnometrażowe animacje na horyzoncie – 21. marca rusza 9. Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA’21 ON!LINE – największe święto polskiej animacji! Festiwal potrwa do końca kwietnia, zaś laureatów poznamy 8. maja 2021. 

SZCZEÓŁY: www.polskaanimacja.pl

Tegoroczny Festiwal jest wyzwaniem nie mniejszym, niż zeszłoroczna, na poły pandemicza edycja. O!PLA’21 przyjmie format hybrydowy na wielu poziomach.  O!PLA’21 ON!LINE będzie dostępna dla wszystkich miłośników animacji, w oparciu o kilka kanałów streamingowych. Zdalnie O!PLA zawita do kilkudziesięciu szkół i przedszkoli na terenie całego kraju. Stacjonarnie – jeśli oczywiście pandemiczne obostrzenia na to pozwolą – odbędzie się w mniejszej niż zazwyczaj, ale jakże reprezentacyjnej grupie kilkunastu miast.

Jak zawsze na O!PLA – niezależnie czy filmy oglądane będą online czy stacjonarnie – to widzowie i widzki w róznym wieku będą jedynymi Jurorami, przyznając Tobołki Koziołka Matołka.

O!PLA’21 ON!LINE – KLIKNIJ NA PONIŻSZE LINKI, ABY DOWIEDZIEĆ SIĘ JAK BĘDZIE DZIAŁAĆ:

KONKURS GŁÓWNY

KONKURS TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS!

KONKURS TERAZ MY!

Nieodzownym elelmentem Festiwalu są też spotkania z twórcami i twórczyniami w ramach cyklu O!PLA NA ŻYWO, ALE W DOMU; cyklu, który w zeszłym roku pozwolił przetrwać kwarantannę wielu widzom i widzkom. Nie inaczej będzie w tym roku. Przez cały festiwal, podczas odbywających się codziennie spotkań online (POLSKA ANIMACJA – FESTIWAL ANIMACJI O!PLA), porozmawiamy z artystkami i artystami animacji.

W ramach O!PLA’21 ON!LINE odbędą się także warsztaty animacji smartfonem online z Natalią Spychałą, znakomitą artystką, absolwentką łódzkiej Szkoły Filmowej i laureatką kilku nagród, w tym Srebrnego Tobołka O!PLA.

Kalendarz

Kwiecień 2021