Festiwal Filmowy Opolskie Lamy

Festiwal Filmowy Opolskie Lamy  to największe wydarzenie filmowe na Opolszczyźnie. Tegoroczna, 15 już edycja odbędzie się w terminie od 4. do 14. października 2017 roku w Opolu. W ciągu jedenastu dni festiwalowych chcemy Państwu zaprezentować najważniejsze filmy światowej oraz polskiej kinematografii nie tylko poprzez projekcje filmowe, ale także poprzez liczne spotkania i warsztaty z twórcami. Pragniemy dać Państwu szansę na spotkanie z najbardziej interesującymi postaciami współczesnej sceny kulturalnej, aktorami, reżyserami oraz  młodymi twórcami, znawcami i miłośnikami kina.

W ramach 15. Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy będą Państwo mogli zobaczyć wiele filmów które pogrupowaliśmy dla Państwa w cykle.
I tak w Panoramie Kina Światowego przedstawimy najważniejsze tegoroczne premiery kinematografii światowej, pokazywane na największych Festiwalach w Polsce i na świecie. Filmy w cyklu Panorama Kina Polskiego to najnowsze i najlepsze produkcje rodzimej kinematografii, Dokumentalna Odsłona Kina promuje niezwykle ciekawie i prężnie rozwijające się polskie kino dokumentalne. W Klasyce Kina przypomnimy największe arcydzieła filmowe, filmy najlepszych reżyserów będą Państwo mogli zobaczyć na dużym ekranie. Statuetkę Honorowej Lamy dla wybitnych artystów filmowych za całokształt twórczości odbierze w tym roku Marian Dziędziel, którego najważniejsze role zaprezentujemy w cyklu Retrospektywy.
Zapraszamy Państwa również gorąco do udziału w pokazach filmów które zmierzą się w Konkursie Głównym, to tutaj prezentowane są pierwsze produkcje młodych filmowców, którzy kiedyś mają szansę zaistnieć na światowym rynku. W konkursie wybierzemy najlepszą etiudę, animację i dokument. Przypominamy, że każdy z Państwa może spróbować swoich sił w Konkursie Filmów Amatorskich.
Festiwal Filmowy Opolskie Lamy to oprócz filmów mnóstwo wydarzeń towarzyszących, takich jak koncerty, wystawy, instalacje, pokazy plenerowe. Nie zapominamy również o najmłodszych, tak jak w poprzednich latach, także i w tym roku organizujemy dla nich pokazy filmowe oraz warsztaty. Nasz Festiwal tradycyjnie pojawi się w najważniejszych miejscach kulturalnych na mapie Opola m. in. w Teatrze im. Jana Kochanowskiego, Opolskim Teatrze Lalki i Aktora, Kinie Helios, Narodowym Centrum Polskiej Piosenki, Muzeum Polskiej Piosenki, Galerii Sztuki Współczesnej, Miejscu X, Instytucie Sztuki UO, Dworcu Głównym PKP, Młodzieżowym Domu Kultury.
W trakcie 15. Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy będą Państwo mogli zobaczyć najważniejsze filmy zeszłego sezonu, od światowych i polskich premier poprzez najgłośniejsze debiuty, filmy dokumentalne, etiudy, filmy krótkometrażowe oraz animacje.

Zapraszamy Państwa do udziału w najciekawszym wydarzeniu filmowym na Opolszczyźnie!

Kalendarz