Festiwal

Festiwal Filmowy Opolskie Lamy jest największym i najbardziej imponującym wydarzeniem filmowym na Opolszczyźnie. Logistyczne rozplanowanie Festiwalu oraz skrupulatnie dobrany program, stanowi odpowiedź na potrzeby widzów w każdym przedziale wiekowym. W wydarzeniach związanych z festiwalem uczestniczą nie tylko Opolanie, ale widzowie  z całej Opolszczyzny, a także spoza granic regionu.

Ideą festiwalu jest przybliżenie widzowi kinematografii polskiej i światowej nie tylko poprzez projekcje filmowe, ale także poprzez podjęcie dialogu z zaproszonymi gośćmi. Wydarzenia festiwalowe dają jedyną możliwość do spotkania się z wybitnymi gośćmi, aktorami, reżyserami oraz  z młodymi twórcami, znawcami i miłośnikami kina. Program festiwalu bogaty jest w pokazy przedpremierowe, pokazy – klasyki kina, które zobaczyć można już tylko przy okazji przeglądów jakie stanowią Festiwale Filmowe. Najbardziej oczekiwaną częścią festiwalu jest Konkurs Główny: Filmów Amatorskich oraz Etiud – studentów i absolwentów szkół filmowych.

14. Festiwal Filmowy Opolskie Lamy odbędzie się w dniach 5-15 października. Jedenaście festiwalowych dni obfitować będzie w bogaty program projekcji oraz wydarzeń towarzyszących realizowanych w wielu jednostkach kulturalnych Miasta Opola.

14. Festiwal Filmowy Opolskie Lamy odbywa się w najbardziej kluczowych miejscach pod względem kultury w Opolu – oprócz projekcji filmowych w Kinie Meduza, Teatrze im. Jana Kochanowskiego czy Kinie Helios, wydarzenia (główne oraz towarzyszące) dzieją się także w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki, Muzeum Polskie Piosenki, Opolskim Teatrze Lalki i Aktora, Galerii Sztuki Współczesnej, Miejscu X, Instytucie Sztuki UO, Dworcu Głównym PKP, Młodzieżowym Domu Kultury, Dworzec Główny – Pub i Kofeinie Foyer.

Bilety na wydarzenia festiwalowe do zakupienia w Kinie Meduza, Teatrze im. Jana Kochanowskiego, w Kinie Helios oraz w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki.    >> szczegółowe informacje

 

Festiwal Filmowy Statuetki Opolskie Lamy

Kalendarz

Sierpień 2017