Konkurs główny

Konkurs Główny to ogólnopolski konkurs krótkometrażowych filmów amatorskich i krótkometrażowych etiud filmowych (studentów i absolwentów szkół filmowych). Stanowi rdzeń FFOL, będąc jednocześnie najstarszą jego częścią – tak jak sam Festiwal, odbywa się corocznie od 2003 roku. Konkurs podzielony jest na dwie kategorie – Konkurs Filmów Amatorskich oraz Etiud Filmowych.

Konkurs Filmów Amatorskich skierowany jest do twórców niezależnych, amatorów tworzących poza systemem komercyjnym. Konkurs Etiud Filmowych skierowany jest do twórców uczestniczących w systemie nauczania wyższego, studentów lub absolwentów szkół filmowych oraz do twórców będących studentami lub absolwentami kierunków związanych z filmem innych szkół (nie filmowych). Od 12 Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy Konkurs Etiud Filmowych podzielony został na trzy samodzielne sekcje: Animacji, Fabuły i Dokumentu.

W Konkursie udział biorą filmy nadsyłane z całej Polski i wyłonione na drodze selekcji przez komisję selekcyjną – organizatorów festiwalu, filmoznawców, ludzi kultury. W Konkursie filmy oceniane są przez trzyosobowe jury, które przyznaje Grand Prix Filmów Amatorskich i Grand Prix Etiud Filmowych w trzech kategoriach: Animacja, Fabuła, Dokument, a także wyróżnienia. Swoją nagrodę przyznaje także publiczność.

 

 

 

 

 

Kalendarz

Sierpień 2017