Filmowa Noc Halloween w Kinie Meduza

Zbliża się najstraszniejsza noc roku! W Kino Meduza z tej okazji przygotowaliśmy dla Was nocny maraton filmowy – jak zawsze u nas, niekomercyjnie i ciekawie!
Wstęp: 13 zł jeden film / 20 zł dwa filmy,
Nie prowadzimy rezerwacji miejsc

 
🔥 22:00 Demony prerii
Reżyseria: Emma Tammi | Produkcja: USA, 2018 | Czas: 86′
 
Ostatnie lata obfitowały w horrory wykorzystujące folklor w służbie grozy – kilka lat temu skutecznie straszyła Czarownica Roberta Eggersa, a w kinach można jeszcze złapać Midsommar. W biały dzień Ariego Astera. Demony prerii Emmy Tammi wytrzymują porównanie z tymi tytułami. To fascynująca opowieść o kobiecie czekającej na powrót męża w chacie położonej na odludzi, na zapomnianej przez Boga prerii. Im więcej czasu Lizzy (doskonała Caitlin Gerard) spędza w samotności, tym silniej czuje obecność czegoś dziwnego – przerażającego, niewytłumaczalnego, pochodzącego nie z tego świata.
https://youtu.be/WVZBNT0Ap-A
 
🔥 22:00 Midsommar
Reżyseria: Ari Aster | Produkcja: USA 2019 | Czas: 141′
 
To, czego boisz się najbardziej, czai się w pełnym słońcu.
 
Dani i Christian to młodzi Amerykanie, którym nie układa się w związku i ostatkami sił próbują ratować swoją relację. Rodzinna tragedia sprawia, że pogrążona w żałobie Dani postanawia dołączyć do Christiana i jego przyjaciół w wakacyjnej wyprawie na północ Szwecji. Tam, w odciętej od świata wiosce, raz na 90 lat obchodzone jest prastare święto związane z letnim przesileniem. Romantyczny wyjazd szybko przybiera okrutne i niepokojące oblicze. Sielskie krajobrazy staną się dla Dani i Christiana polem nierównej walki o ich związek i próbą pokonania własnych słabości.
 
„Midsommar. W biały dzień” to nowy film Ariego Astera, wizjonera współczesnego kina i jednego z najciekawszych młodych twórców. Reżyser światowego przeboju „Dziedzictwo. Hereditary” stworzył mroczną baśń, rozgrywającą się w biały dzień. W rolach głównych wystąpiły wschodzące gwiazdy młodego pokolenia: Florence Pugh („Lady M.”, „Pasażer”), Will Poulter („Czarne lustro: Bandersnatch”, „Więzień labiryntu”) oraz Jack Reynor („Transformers: Wiek zagłady”, „Makbet”).
 
https://youtu.be/1gYqaLGdfaA
🔥 00:00 Łowca głów
Reżyseria: Jordan Downey | Produkcja: USA, 2019 | Czas: 72′
 
W kolekcji urżniętych łbów należącej do tego wikinga brakuje tylko jednego trofeum – głowy potwora, który zabił jego córkę.
 
Łowca głów to esencja brutalnej fantastyki zamknięta w siedemdziesięciu dwóch minutach surowego, wciągającego jak diabli filmu. To Wiedźmin okrojony z pompy i efektowności, w którym nie ma smoków, czarownic i innych bzdur; jest małomówny wiking, jest leśna chatka; jest kolekcja głów należących do zaszlachtowanych potworów; jest wola zemsty. Dzięki temu przez nieco ponad godzinę trudno oderwać wzrok od ekranu.
https://youtu.be/6vlwC9ppxgs

Kalendarz

Marzec 2020