Gala Finałowa – Przystanek Twórczość

We wtorek 22 listopada o godzinie 17:00 w Sali Kameralnej NCPP odbędzie się Gala Finałowa realizowanego w październiku i listopadzie edukacyjno-animacyjnego projektu „Przystanek twórczość”. Gala będzie oficjalnym i uroczystym podsumowaniem projektu oraz możliwością zaprezentowania efektów pracy uczestników – krótkometrażowych filmów animowanych. Organizatorzy przewidują także dodatkowe atrakcje.

Przystanek twórczość to projekt edukacyjno-animacyjny, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Opolskie Lamy. W trzech turach warsztatów, które odbyły się w październiku
i listopadzie w kinie Meduza w Opolu, wzięli udział uczniowie szkół gimnazjalnych , liceów, Uniwersytetu Opolskiego, a także podopieczni domów pobytu dziennego – „Malinka” i „Złota jesień”. W każdej grupie wiekowej 20 uczestników pracowało nad stworzeniem krótkomaterażowej animacji poklatkowej o tematyce „szczęście”, które w tej edycji było tematem przewodnim. W trakcie warsztatów uczestnicy mieli okazję pracować z takimi artystami jak Monika Kuczyniecka czy Ignacy Nowodworski. W programie znalazły się także warsztaty integracyjne, wykłady, pokazy filmowe połączone z dyskusjami oraz akademie filmowe.

Projekt został dofinansowany ze środków Urzędu Miasta Opola oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

przystanek-internety

Kalendarz

Lipiec 2018