fbpx

Każdy ma swoje KINO – Kino na świąteczny czas

Projekt Każdy ma swoje KINO – Kino na świąteczny to projekt nastawiony na zintegrowaną ofertę kulturalną, dającą możliwość promowania i uatrakcyjnienia oferty kulturalnej Opola. Główną częścią będą pokazy filmowe na opolskim Rynku w ramach Jarmarku Świątecznego. Zatrzymajcie się w przedświątecznym zgiełku i… :) skorzystajcie z filmowej okazji!


harmonogram pokazów :

5.12.2021 // Rynek w Opolu // wstęp wolny

  • 15:00 – pokaz filmu „Basia 3”
  • 16:00 – pokaz filmu „Na Rauszu”

12.12.2021 // Rynek w Opolu // wstęp wolny

  • 15:00 – pokaz filmu „Basia 3”
  • 16:00 – pokaz filmu „Mój brat ściga dinozaury”

Basia 3

Reżyseria: Marcin Wasilewski
Kraj i rok produkcji: Polska 2019
Czas trwania: ok. 50 min

Trzecia odsłona przygód ulubienicy przedszkolaków, znanej wielbicielom kultowej serii książek. W kolejnych czterech epizodach Basia, z właściwym sobie urokiem i energią, stawia czoła wyzwaniom codzienności: zmaga się z domowym bałaganem, radzi sobie z kolejnymi obowiązkami, nawiązuje nowe przyjaźnie i przygotowuje się do Świąt. Odcinki w zestawie: „Basia i bałagan”, „Basia i Mama w pracy”, „Basia i Titi”, „Basia i Boże Narodzenie”.

Na rauszu

Reżyseria: Thomas Vinterberg
Kraj i rok produkcji: Dania Holandia Szwecja 2020
Czas trwania: 115 min.

Thomas Vinterberg nazywa swój najnowszy film – przebój festiwali w Cannes, Toronto i San Sebastián – pochwałą życia, a nie picia. Tylko czy umiemy jeszcze przeżywać stany upojenia bez procentów? W postać głównego bohatera, Martina, wcielił się z godną podziwu wrażliwością, charyzmą i empatią Mads Mikkelsen – i jest to bez wątpienia jeden z najlepszych występów w jego karierze. Martin to nauczyciel historii, mąż i ojciec dwojga dzieci, a przede wszystkim mężczyzna na skraju załamania nerwowego. Jedynym lekarstwem na kryzys wieku średniego, wypalenie zawodowe i problemy w związku staje się dla niego alkohol. Bierze bowiem udział w kumpelskim eksperymencie – czterej nauczyciele sprawdzają na sobie teorię, że człowiek jakoby urodził się z niedostatkiem alkoholu w organizmie, który stale trzeba uzupełniać. I tym sposobem klasyczny psychologiczny dramat płynnie przechodzi w komedię, która zatacza się nieuchronnie w stronę tragicznego kaca. W tym koktajlu smutku, śmiechu i nostalgii za utraconą joie de vivre najmniej chodzi jednak o pijaństwo, a najbardziej o bliskość, której mężczyźni nie umieją wziąć ani dać, więc jej unikają – jakby była bezalkoholowym Kamikadze.

 

Mój brat ściga dinozaury

Reżyseria: Stefano Cipani
Kraj i rok produkcji: Włochy 2021
Czas trwania: 101 min.

Od pierwszych dni życia małego Gio, Jack wierzy, że jego brat jest wyjątkowy, specjalny, po prostu najlepszy – niczym superbohater, który przybył z innej planety! Z czasem poznaje prawdę: Gio ma zespół Downa i dla Jacka staje się powodem do wstydu. Kiedy chłopak trafia do nowej szkoły, poznaje czarującą Ariannę i chce zaimponować kolegom z zespołu muzycznego. Postanawia więc ukrywać przed znajomymi istnienie swojego brata.

_______________________
Projekt finansowany jest przez Urząd Miasta Opola i organizowany przez Stowarzyszenie Opolskie Lamy

niepelnosprawni-02