Wielka Rosja w małym kadrze – konkurs fotograficzny

W ramach Festiwalu Filmów Rosyjskich “Sputnik nad Opolem” zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Konkursu Fotograficznego “Wielka Rosja w małym kadrze”.


CEL KONKURSU:

Celem konkursu jest stworzenie zbioru wizualnych refleksji na temat Rosji, która jest krajem stosunkowo nam bliskim, a jednak nadal tajemniczym i nieoczywistym. Jej ogromny obszar zarówno w sensie terytorium jaki i kultury, historii, mentalności jest wspaniałym zbiorem inspiracji. Uczestnicy konkursu wybierając konkretny kadr, sytuację, miejsce – opowiadają historię i prezentują swój punkt widzenia na naszych wschodnich sąsiadów.

 

TEMAT:

Fotografie powinny być powiązane z szeroko rozumianą Rosją. Może to być np. architektura, portret, krajobraz, zdjęcie reportażowe, przedstawienie życia codziennego mieszkańców, motywy
rosyjskie w Polsce, relacje polsko-rosyjskie, wspomnienia z podróży, wakacji, itp. Zgłoszone prace nie mogą być fotomontażami.


2 edycja konkursu fotograficznego “Wielka Rosja w małym kadrze” organizowanego w ramach festiwalu filmów rosyjskich “Sputnik nad Opolem” cieszyła się dużym zainteresowaniem fotografów zarówno profesjonalnych jak i amatorów. Swoje zdjęcia zgłosiło ponad 30 artystów. Wszystkie zdjęcia związane z szeroko pojętą Rosją mogliśmy podziwiać na wystawie fotograficznej w kinie Meduza przez cały festiwalowy tydzień, a także zagłosować na nagrodę publiczności!

Jury w składzie: Grzegorz Gajos, Irena Danecka, Sławomir Mielnik, Beata Radzińska, Paulina Panic i Dominik Marcinkowski przyznało następujące nagrody

I miejsce – Paweł Korol,

II miejsce – Łukasz Oflus,

III miejsce- Szymon Wybraniec,

I wyróżnienie – Tomasz Deko,

II wyróżnienie – Anna Dubrow,

III wyróżnienie – Aleksandra Mierzwiak.


Organizatorami konkursu są: Koło Naukowe Kultury Rosyjskiej, Stowarzyszenie Opolskie Lamy oraz Stowarzyszenie Współpracy Polska-Wschód.

Patronami konkursu są: Kino Meduza, Fundacja 2.8 oraz Wydział Sztuki Uniwersytetu Opolskiego.

Regulamin Konkursu dostępny poniżej.

favicon Regulamin – POBIERZ

konkurs foto sputnikfinal

Kalendarz

Czerwiec 2019