Wielka Rosja w małym kadrze – konkurs fotograficzny

W ramach Festiwalu Filmów Rosyjskich “Sputnik nad Opolem” zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Konkursu Fotograficznego “Wielka Rosja w małym kadrze”.


CEL KONKURSU:

Celem konkursu jest stworzenie zbioru wizualnych refleksji na temat Rosji, która jest krajem stosunkowo nam bliskim, a jednak nadal tajemniczym i nieoczywistym. Jej ogromny obszar zarówno w sensie terytorium jaki i kultury, historii, mentalności jest wspaniałym zbiorem inspiracji. Uczestnicy konkursu wybierając konkretny kadr, sytuację, miejsce – opowiadają historię i prezentują swój punkt widzenia na naszych wschodnich sąsiadów. 

TEMAT:

Fotografie powinny być powiązane z szeroko rozumianą Rosją. Może to być np. architektura, portret, krajobraz, zdjęcie reportażowe, przedstawienie życia codziennego mieszkańców, motywy
rosyjskie w Polsce, relacje polsko-rosyjskie, wspomnienia z podróży, wakacji, itp. Zgłoszone prace nie mogą być fotomontażami.


W konkursie może wziąć udział każdy. Skierowany jest zarówno do profesjonalnych fotografów jak i amatorów, w dowolnym wieku.

Zgłoszenia odbywają się wyłącznie drogą elektroniczną – na adres knkr.uo@gmail.com W tytule emaila należy wpisać: Konkurs fotograficzny Sputnik, a w treści wiadomości: imię, nazwisko, numer telefonu oraz informacje o zdjęciach (kiedy i gdzie zostały zrobione, mile widziany krótki opis). Termin nadsyłania prac upływa 4 marca.

Organizatorami konkursu są: Koło Naukowe Kultury Rosyjskiej, Stowarzyszenie Opolskie Lamy oraz Stowarzyszenie Współpracy Polska-Wschód.
Patronami konkursu są: Kino Meduza, Fundacja 2.8 oraz Wydział Sztuki Uniwersytetu Opolskiego.

Regulamin Konkursu dostępny poniżej.

favicon Regulamin – POBIERZ

konkurs foto sputnikfinal

Kalendarz