Lamy na bis! – w grudniu w Kinie Meduza

Na specjalne życzenie naszych widzów – w grudniu w Kinie Meduza projekt Lamy Na Bis – czyli ponownie na naszym ekranie pokazy filmów nagrodzonych 14. Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy. Pokazy 20 grudnia 2016 o godz. 20:00. Wstęp 10 zł – zapraszamy!

 


 

Grand Prix Konkursu Etiud Filmowych – Animacja
Gyros dance, reż. Piotr Loc Hoang Ngoc, 15’00”

W pewnym mieście, gdzie jest tłoczno i słońce mocno grzeje pod jednym dachem mieszkają dwie myszki, bliskie sobie, ale bardzo odmienne. Dom jest także ich miejscem pracy, praca jest nudna i ciężka. Jemu to odpowiada, ona marzy o byciu gwiazda telewizyjną.

Grand Prix Konkursu Etiud Filmowych – Fabuła
Otwarcie, reż. Piotr Adamski, 30’00”

Właścicielka galerii otwiera niezwykłą wystawę. Terminalnie chory artysta chce umrzeć na oczach swoich widzów. Przywieziony ze szpitala w stanie przedśmiertnej agonii, zostaje wyeksponowany w galerii niczym obiekt. Na otwarcie przybywają goście.

Nagroda Publiczności
Więzi, reż. Zofia Kowalewska, 18’00”

Barbara i Zdzisław są małżeństwem z 45-letnim stażem. Osiem lat temu Zdzisław zostawił Barbarę i zamieszkał z kochanką. Niedawno zdecydował się wrócić do żony. Barbara przyjęła go z powrotem. Powrót do wspólnego życia w jednym mieszkaniu okazuje się jednak dla małżeństwa trudny. Zdzisław proponuje zorganizowanie jubileuszu ich związku.

Grand Prix Konkursu Etiud Filmowych – Dokument
Nauka, reż. Emi Buchwald, 19’00”

Uczniowie czwartej klasy szkoły podstawowej starają się zrozumieć i wraz z rodzicami interpretować wiersz Juliana Tuwima pt.: “Nauka”.

Kalendarz

Grudzień 2018