O!PLA – 7. Ogólnopolski Festiwal Filmów Animowanych

Zapraszamy na projekcje w ramach 7. Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Animowanych O!PLA 2019.

W tym roku Opole po raz kolejny dołącza do kilkudziesięciu polskich miast, w których będzie okazja zobaczenia festiwalowych produkcji zakwalifikowanych do Konkursu Głównego. 64 filmy zaprezentowane zostaną w sześciu kategoriach: studyjnej, studenckiej, OFF&GO, animowany wideoklip, animowane fraszki oraz formanimy.

Tradycyjnie w czasie pokazów odbędą się głosowania publiczności, a w tym roku po raz pierwszy głosy będzie można oddawać również na silną reprezentację Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego.

Młodzi widzowie otrzymają natomiast szansę zostania jurorami konkursu „Teraz Dzieci Mają Głos!”, w którym wystartuje 16 prac zrealizowanych przez dzieci w kategorii przedszkolnej i wczesnoszkolnej.

Zapisy na specjalne pokazy dla szkół oraz przedszkoli można zgłaszać  pod numerem telefonu: 693 365 542 oraz pod adresem mailowym  opolskielamy@gmail.com

________________________________

KATEGORIA STUDYJNA im. Marka Serafińskiego / blok 80 min.
filmy zrealizowane w studiach/wytwórniach filmowych, dofinansowane z państwowych źródeł

  • III (2018, 12’), Marta Pajek (Animoon)
  • ŁOTO (2018, 12’32”), Alicja Błaszczyńska (FUMI)
  • COLAHOLIC (2018, 11’), Marcin Podolec (Yellow Tapir Films)
  • MIAZMAT (2018, 04’08”), Klaudiusz Wesołowski (Platige Image)
  • ROOM (2018, 6’), Michał Socha (Letko)
  • SIĘ ZJADA (2018, 14’), Edyta Adamczak (Animaso)
  • ŚWIAT, KTÓRY ULECIAŁ NA GRZBIECIE KROWY (2018, 7’), Wojciech A. Hoffmann (Studio Munka)
  • WEŁNIAKI (2018, 10’), Joanna Polak (Studio Joanna Polak)
  • WIECZÓR (Niemcy/Polska 2016, 2’30”), Izabela Plucińska (Claytraces)

pokazy:
06.04.2019 / 16:00


KATEGORIA STUDENCKA im. Kazimierza Urbańskiego / blok 93 min.
filmy zrealizowane przez studentów szkół artystycznych

  • AN EYE FOR AN EYE (2017, 17’17”), Julia Płoch (ASP KRAKÓW)
  • CHRYSTUS NARODU (2018, 09’09”), Ewa Drzewicka (ASP KRAKÓW)
  • INNY (2018, 4’47”), Marta Magnuska (PWSFTviT ŁÓDŹ)
  • KOMFORT (2018, 9’35”), Weronika Banasińska (ASP KRAKÓW)
  • KWADRATURA KOŁA (2018, 4’50”), Karolina Specht (PWSFTviT ŁÓDŹ)
  • MÓJ DZIWNY STARSZY BRAT (2018, 12’36”), Julia Orlik (PWSFTviT ŁÓDŹ)
  • NA ZDROWIE! (2018, 4’45”), Paulina Ziółkowska (PWSFTviT ŁÓDŹ)
  • NOCNY PORTIER (2018, 7’), Alicja Kot (ASP KRAKÓW)
  • REM (2017, 3’), Artur Hanaj (PWSFTviT ŁÓDŹ)
  • RUTYNA (2017, 5’18”), Valeria Molchanova (WSUO OPOLE)
  • WYPRAWA DO MAGICZNEGO WODOSPADU (2018, 13’), Bogna Kowalczyk (PWSFTviT ŁÓDŹ)

pokazy: 
07.04.2019 / 16:00


KATEGORIA OFF & GO! im. Feliksa Kuczkowskiego / blok: 78 min.
filmy w pełni niezależne i amatorskie

  • BUTTERFLY (2017, 1’44”), Urszula Taraszka (LAF 2017)
  • KOSMICZNA ROBOTA (2018, 5’56”), Piotr Baluta
  • LANDRYNKI (2018, 3’45”), Tomasz Pawlak
    MIETKOWE INTERWENCJE EWOLUCJI TOLERANCJI EKOLOGICZNEGO KAKTUSA (2018, 2’39”), Daria Kopiec + dzieci
  • czestniczące w warsztatach Animator Jutra w ramach 11. Animatora (Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu)
  • NADCHODZĄ ZIMNI OGRODNICY (2018, 18’55”), Urszula Palusińska
  • POCZĄTEK ŚWIATA (2018, 10’13”), Paweł Kleszczewski & Katarzyna Zimnoch
  • POFRUNĄĆ Z KRUKIEM (2018, 8’10”), Hieronim Januszyk
  • SEZON OTWARTY (2017, 02’24”), Helena Stańczyk (LAF 2017)
  • TA KOSZMARNA NIEDZIELA (2018, 2’22”), Kamil Wójcik
  • TARGET EARTH (2017, 11’16”), Kamil Janko
  • THE GAME (2017, 8’), Natalia Oliwiak
  • WŁADCA PIERŚCIENIC (2018, 01’21”), Mariusz Włodarski

pokazy: 
30.03.2019 / 16:00


KATEGORIA ANIMOWANY WIDEOKLIP  im. Yacha Paszkiewicza / blok 66 min.
oficjalne animowane teledyski zrealizowane na zamówienie, w tym wideoklipy nieoficjalne, ale posiadające zgodę na wykorzystanie muzyki

  • ABOP (2018, 3’30”) > Kijek / Adamski | Tunng
  • BÓSTWA (2018, 4’41”) > Łukasz Rusinek | Żywiołak
  • ROSSFIRE (2017, 4’31”), Aleksandra Lekszycka (PJATK Warszawa) | Stephen
  • HANZZA (2018, 5’35”), Krystian Grzywacz | Pokusa
  • KĘSY (2018, 03’30”), Magdalena Pilecka | Bovska
  • KLATKI (2018, 2’42”), Magdalena Marchocka (UAP Poznań) | Kapela Wolne Obroty
  • KOSMICZNA KARETKA (2018, 4’05”), Grażyna Rigall & Konrad Kulczyński | Nawrocki & Dobrzy Ludzie
  • KURIOZALNE BUTY (2018, 05’03”), Maciej Bednarek | Elektronikt
  • LULLABY (2018, 5’45”), Martyna Koleniec | Aviations
  • MAN IN THE MOON (2017, 3’30”), Tomek Ducki | LCAW
  • POLOWANIE NA TYGRYSA (2018, 02’23”), Maciej Buchwald | Młynarski-Masecki Jazz Camerata Varsoviensis
  • SEAN LAMH (2018, 04’14”), Paweł Kleszczewski & Katarzyna Zimnoch | Daragh Slacke
  • TADEK PALIWODA (2018, 03’55”), Michał Rychławski | Pięć Dwa
  • TAMA (2018, 2’22”), Kamil Wójcik | Sobotni Rosół
  • WYSPY CHŁODNE (2017, 3’37”), Sonia Skowronek | Niemoc

KATEGORIA ANIMOWANE FRASZKI im. Andrzeja Czeczota / blok 7 min.
filmy, których akcja trwa od 1 do 90 sekund

  • CUMULUS (2019, 00’35”), Michał Socha
  • DAD! (2018, 00’44”), Piotr Baranowski
  • LOVE BOMB (2018, 1’), Łukasz Pallado
  • PARALIŻ (2018, 00’55”), Konrad Ożgo
  • POLITYCY (2018, 00’03”), Monika Kuczyniecka
  • RYBKA SEM (2016, 1’02”), Kornii Tsoi (WA UMCS Lublin)
  • RYTM I ARYTMIA (2017, 00’48”), Jakub Rybak (WSUO Opole)
  • ŚNIADANIE (2018, 01’14”), Bartosz Zarzycki (UAP Poznań)

i KATEGORIA FORMANIMY im. Warsztatu Formy Filmowej / blok 52 min.
animacje abstrakcyjne i animacje eksperymentalne

  • 1kg PC (2018, 10’), Krystian Grzywacz | Paulina Czerek (Beniovska)
  • 25/25 (2018, 4’20”), kinoMANUAL (Aga Jarząb, Maciek Bączyk)
  • CTRL + C (2017, 2’), Kamila Kasprzykowska
  • DESIRE (2017, 01’50”), Małgorzata Seidel, Aleksandra Duda
  • MARBLES (2018, 5’13”), Natalia Spychała (PWSFTviT Łódź)
  • POMROKA (2018, 9’50”), Michał Przyszlak (WSUO Opole)
  • PUŁKA (2018, 02’03”), Kacper Mutke, Małgorzata Pawińska
  • ROK (2018, 11’40”), Małgorzata Bosek-Serafińska (Serafiński Studio)
  • WAHADŁO (2017, 04’26”), Mateusz Domeradzki (WSUO Opole)

pokazy: 
31.03.2019 / 16:00

 

Kalendarz

Sierpień 2019