fbpx

Opolska Noc Kultury – w Galerii na Placu Teatralnym

Razem z Galeria Sztuki Współczesnej zapraszamy na Opolską Noc Kultury – w Galerii Na Placu Teatralnym!

Projekt współfinansowany ze środków Budżetu Miasta Opole i realizowany przez Stowarzyszenie Opolskie Lamy

LOGO-OPOLA-KOLOR_

PROGRAM

godz. 18:00

warsztaty otwarte „Światło w głębinach”. Prowadzący: Ignacy Nowodworski, Józef Chyży

Warsztaty będą polegać na tworzeniu małych form przestrzennych z wykorzystaniem światła chemicznego inspirowanych światem podwodnych głębin. Efekty pracy będą mogły oświetlać drogę do kolejnych instytucji kultury w naszym mieście. Warsztaty adresowane do dzieci i dorosłych.


 

godz. 20.00

spotkanie ze Zbigniewem Liberą autorem wystawy „Efekty wybranych badań terenowych Fotografie, video i rysunki z lat 1984-2022”/sale główne GSW/.

Autor jest jednym z prekursorów i głównych reprezentantów polskiej sztuki krytycznej. Jest autorem obiektów, instalacji, filmów wideo, wideoinstalacji, fotografii, działań multimedialnych. Swoje prace prezentował na licznych wystawach w najbardziej cenionych galeriach i muzeach w Polsce i na świecie.


 

ok godz. 21:00

pokaz filmu C’mon C’mon w  reż. Mike Mills (w ramach rozszerzenia dostępności: film wyświetlany z ukraińskimi napisami) 

Wielki powrót Mike’a Millsa, twórcy niezapomnianych „Debiutantów”, a także Joaquina Phoenixa, który w „C’mon C’mon” zagrał swoją pierwszą od czasów „Jokera” rolę – zaskakując i całkowicie redefiniując swój wizerunek. Jego bohater Johnny, dziennikarz radiowy, uczy się uważnie słuchać, tworzyć trwałe więzi, naprawiać błędy przeszłości i… przytulać. Kameralny czarno-biały film Millsa buduje mosty między pokoleniami, dodaje otuchy i przykleja plastry na
nasze najdotkliwsze rany. Phoenix wciela się w „C’mon C’mon” w nowojorskiego singla, który przemierza Amerykę z mikrofonem, pytając dzieciaki i młodzież o ich życie, marzenia, supermoce i plany na przyszłość. Po drodze reporter odwiedza mieszkającą w Los Angeles siostrę (Gaby Hoffmann), z którą nie rozmawiał od lat, a która teraz potrzebuje jego pomocy. Żeby wesprzeć ją w opiece nad dziewięcioletnim synkiem (Woody Norman), Johnny zabiera go ze sobą do Nowego Jorku. Wspólna podróż okaże się lekcją cierpliwości, odpowiedzialności i zwyczajnie: dorosłości, której dziennikarz dotąd unikał.