fbpx

Opolskie Lamki 2020 – zobacz filmik!

Z radością informujemy, że Stowarzyszenie Opolskie Lamy zakończyło realizację projektu Warsztaty Animacji Poklatkowej OPOLSKIE LAMKI 2020. Projekt OPOLSKIE LAMKI 2020 jest dobrze znany Opolanom już od 13 lat. Jest to wydarzenie, które pozwala dzieciakom na rozbudzanie swej kreatywności twórczej pod okiem doświadczonych twórców animacji.

W tym roku – z uwagi na zagrożenie wirusem Covid – 19 – Stowarzyszenie Opolskie Lamy zmuszone było przenieść swe działania Lamkowe do internetu. Wraz z prowadzącą warsztaty – Julią Orlik – podjęliśmy próbę przeprowadzenia swego pierwszego projektu w wersji on – line.Próbę w całości udaną :)

Wymagało to podjęcia innych wyzwań, niż w przypadku realizacji projektów, do których już wszyscy się przyzwyczailiśmy.

Dziś już  jesteśmy pewni, że wszystko wyszło świetnie! Uczestnicy byli jak zwykle zachwyceni i nauczyli się wielu przydatnych, kreatywnych rzeczy – a co więcej obudzili w sobie niezwykłe pokłady kreatywności!

W projekcie wzięli udział uczniowie szkół wybrani we współpracy z nauczycielami i opiekunami poszczególnych placówek: ZSP Stowarzyszenia Pro Liberis Silesiae w Opolu i w Raszowej, ZSP TAK im. Ireny Sendlerowej, PSP 30, PSP 10, PSP 2, PSP 16, Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Szkół Katolickich w Opolu, PSP 21, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Komprachcicach i indywidualni uczestnicy. Łącznie w projekcie udział wzięło 48 uczestników.

Motywem przewodnim filmów, które wykonali w tym roku uczestnicy projektu, są „SUPERBOHATEROWIE”. Efektem końcowym jest film – wspólne dzieło  wszystkich uczestników warsztatów. A można go obejrzeć tu:

Kalendarz