Paweł Jóźwiak Rodan – retrospektywa

paweł jozwiak rodan

baner - 15 FFOL

Moje ’89 Pokolenie reż. Paweł J. Rodan, 2014 / 63 min.
Osiem 9, reż. Paweł J. Rodan, 2010 / 30 min. / wstęp wolny Po filmie spotkanie z reżyserem


Moje ’89 Pokolenie reż. Paweł J. Rodan, 2014 / 63 min. /

Projekt “Moje 89 pokolenie” to crowdsourcingowy film dokumentalny, który składa się z materiałów nagranych przez samych bohaterów – młodych ludzi urodzonych po 1989 roku. Zwróciliśmy się do nich z apelem o nadsyłanie filmów. Spośród kilkudziesięciu godzin nadesłanych materiałów wybraliśmy siedmioro głównych bohaterów, którzy przeżywają swoje pierwsze miłości, zdrady, rozstania oraz pragną realizować marzenia. Poznajemy historie Wojtka, Eli, Mikołaja, Martyny, Adama, Łukasza i Małgosi. To osoby pełne pasji, próbujące realizować swoje marzenia, pragnące kochać oraz dzielić się swoją miłością i wzruszeniami, choć nie zawsze im się to udaje.
Wojtek jedzie na casting, Martyna wróciła z podróży autostopowej we Francji, Adam mieszka w Wielkiej Brytanii, Małgosia szuka miłości, Ela jest pianistką, Mikołaj to student psychologii, który spędza wakacje przyjaciółką Jolą, Łukasz odwiedza miejsce, które zna z hip-hopowego teledysku. W tym filmie pokolenie tworzy tło. To film o miłości i marzeniach ludzi, którzy wkraczają w dorosłe życie.

Osiem 9, reż. Paweł J. Rodan, 2010 / 30 min.

Historia Natana, Mateusza, Emila i Ani. Bohaterowie filmu nie za bardzo wiedzą, co chcą w życiu robić. Zagubieni gonią za przyjemnościami, nie dającymi szczęścia. Natan w pewnym momencie zaczyna kręcić film o swoich znajomych, rówieśnikach. O pokoleniu 89. Na światło dzienne wychodzą głęboko skrywane tajemnice. Stąd o krok do tragedii.