Tomasz Jurkiewicz – retrospektywa

jurkiewicz

baner - 15 FFOL

Próba Mikrofonu reż. Tomasz Jurkiewicz 2006 / 15 min.
Babcia wyjeżdża reż. Tomasz Jurkiewicz 2009 / 18 min.
Gdyby ryby miały głos reż. Tomasz Jurkiewicz 2010 / 27 min. / wstęp wolny
Po filmie spotkanie z reżyserem


Próba Mikrofonu reż. Tomasz Jurkiewicz 2016 / 15 min.

Opowieść o granicy pomiędzy marzeniami a rzeczywistością. Dwudziestolatek Adam pracuje jako sprzedawca biletów w kasie PKP, lecz w marzeniach jest znanym i poważanym poetą. Na dodatek kocha się w Misi, dziewczynie która nic o tym nie wie…

Babcia wyjeżdza reż. Tomasz Jurkiewicz 2009 / 18 min.

16-letni Jurek, chłopak ze wsi, ma problemy w zawodówce – ciągle zmyśla i kłamie. Wkrótce ta umiejętność bardzo mu się przyda. Kiedy babcia chłopca, najbliższa mu osoba, zostanie zabrana do szpitala, Jurek będzie musiał sam radzić sobie z ojcem alkoholikiem. Nastrojowa przypowieść o marzeniach i pogodzeniu się z losem.

Gdyby ryby miały głos reż. Tomasz Jurkiewicz 2010 / 27 min.

Wojtek, mimo skończonych 30 lat, wciąż wierzy w legendę o wielkiej rybie pływającej w pobliskim jeziorze. Cały czas poświęca, żeby ją złowić. Niewiele interesuje to nadopiekuńczą matkę Wojtka, Wandę, która w dniu urodzin syna postanawia ułożyć mu życie: znaleźć dziewczynę, kupić mieszkanie i przekształcić w specjalistę od marketingu własnej firmy produkującej drelichy. Bajkowa opowieść o nieprzystosowaniu, marzeniach i chorej miłości. Scenariusz Grzegorza Zaleskiego wpisuje się w dyskusję o postawach współczesnych trzydziestolatków, będąc jednocześnie uniwersalną opowieścią o potędze marzeń. Jest także znakomitym materiałem do stworzenia opowieści o małych, niedostrzegalnych dramatach, które mówią tak wiele o nas samych.