PRZYSTANEK TWÓRCZOŚĆ VOL. 3

W ramach trzeciej odsłony Przystanku Twórczość odbyły się warsztaty z filmu animowanego. Była to kontynuacja interdyscyplinarnego projektu (łączącego w sobie kilka rodzajów działalności artystycznej: m.in. plastyczną, muzyczną, filmową) realizowanego przez Stowarzyszenie Opolskie Lamy od 2015r.

Bezpośrednim efektem warsztatów było stworzenie krótkiej formy (30-45 sekund) animowanej zgodnie ze scenariuszem Łukasza Rusinka. Uczestnicy poznali proces twórczy w zawodzie animatora i stworzyli grupę na wzór studia animacji, a także nauczyli się lub rozwinęli umiejętności w zakresie obsługi programów m.in. photoshop, after effects, blender.

 

Czas: 12 i 14-16.11.2018 (program poniżej)

Miejsce: Wydział Sztuki Uniwersytetu Opolskiego (ul. Wrocławska 4)

Ilość uczestników: 7 osób

 

Prowadzącym warsztaty był opolski animator, ilustrator i reżyser animowanych teledysków – Łukasz Rusinek. Zadebiutował w 2009 roku teledyskiem do utworu “Telehon” Pablopavo (nagrodzony na Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film); kolejno nagradzany za najlepszą animację teledysku “Życie jest jak tramwaj” dla Lao Che i najlepszy klip dla dzieci za “Oh Girl” dla Yellow Umbrella. Oprócz tego tworzył teledyski dla artystów takich jak R.U.T.A, Decapitated, Chłopcy z Placu Broni, Grubson i wielu innych. Współpracuje na stałe z Agencją Koncertowo-Wydawniczą Karrot Kommando. Tworzy animowane wizualizacje koncertów i spektakli teatralnych, ilustruje książeczki dla dzieci. Laureat nagrody Grand Prix Etiud filmowych – animacja 15. Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy. Juror 26 Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film.

 

 

 

Kalendarz