Przystanek Twórczość

Dobiega końca druga edycja projektu Przystanek Twórczość vol.2, w tym roku projekt ukierunkowany został na zintegrowaną edukację dotyczącą tworzenia dzieła filmowego w zakresie filmu dokumentalnego i fabularnego, przy użyciu sprzętu filmowego dostępnego przeciętnemu człowiekowi.

Projekt skierowany był do studentów i osób dorosłych (w tym do seniorów) z Miasta Opola i miał na celu podniesienie kompetencji artystycznych i twórczych ich uczestników. Oprócz części warsztatowej wzbogacony został o dodatkowe elementy – spotkania z gośćmi (twórcami i realizatorami filmowymi). Podczas projektu odbywały się warsztaty filmowe oraz scenograficzne.

WARSZTATY – FILM FABULARNY:

Warsztaty z tworzenia filmu fabularnego miały za zadanie przybliżenie uczestnikom mechanizmów rządzących produkcją filmową. Zajęcia prowadzone były przez uznanego w środowisku filmowym, wielokrotnie nagradzanego reżysera Tomasza Jurkiewicza. Miały za zadanie stymulować kreatywność i aktywizować twórczo ich uczestników. W zakres warsztatów wchodziły takie zagadnienia jak: Kompozycja scenografii, planowanie zdjęć, kadrowanie, praca z kamerą i scenariuszem.

WARSZTATY – FILM DOKUMENTALNY:

Nowe technologie i nowe media są dziedziną ogólnorozwojową, która jest postępową i prężnie rozwijającą się gałęzią kultury popularnej. Vlogi, blogi i youtuberzy są progresywną formą komunikacji twórcy z odbiorcami. Poprzez warsztaty z młodym, nowatorskim twórcą filmów dokumentalnych – Pawłem Jóźwiakiem Rodanem, uczestnicy projektu zdobyli wiedzę na temat możliwości sprzętowych, dostępnych dla przeciętnego użytkownika telefonów komórkowych, roli i możliwości dokumentów internetowych (videovloga). Uczestnicy warsztatów mięli okazję nauczenia się nowoczesnego języka komunikacji, który sprzyja podniesieniu kompetencji artystycznych i twórczych. Tworząc spójną koncepcję warsztatów z videobloga, wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom uczestników, którzy mogli uczestniczyć w procesie tworzenia filmów dokumentalnych i paradokumentalnych.

 

http://www.nto.pl/wiadomosci/opole/a/przystanek-tworczosc

 

 

 

 

Podwyzka-B1-PRINT    MKiDN-01_greyscale

Kalendarz