Szkolenie dla nauczycieli

Drodzy nauczyciele, Kino Meduza / Centrum Kultury Oleska 45 zaprasza na szkolenie w ramach projektu
„OPOLE MOVIE: Bezpieczni w sieci!”, które zostanie poprowadzone przez profesjonalnego instruktora. Nasza akcja społeczna ma na celu upowszechnianie (bardzo potrzebnej w XXI w.) wiedzy na temat niebezpieczeństw związanych z korzystaniem z internetu oraz kształtowanie świadomej postawy użytkowania sieci.

Szkolenie na temat zagrożeń związanych z „przebywanie w sieci” przeprowadzi Pan Andrzej Rylski, specjalista w Zespole Edukacji i Szkoleń NASK – państwowego instytutu badawczego nadzorowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji, której jednym z priorytetowych działań jest promowanie bezpiecznego korzystania z nowych technologii.

Opis szkolenia:

1. Wprowadzenie w zagadnienie bezpieczeństwa nastolatków w internecie obejmujący wynik najnowszych badań nad użytkowaniem Internetu przez dzieci i młodzież w wieku szkolnym.
2. Omówienie popularnych zagrożeń, które zagrażają wszystkim użytkownikom internetu, w tym uczniom i nauczycielom, ze szczególnym uwzględnieniem socjotechnik stosowanych przez cyberprzestępców, wraz z rekomendowanymi sposobami ochrony.

Data szkolenia: 08.11.17 (środa) o godzinie 12:00
Miejsce: Kino Meduza, ul. Oleska 45, Opole
Czas trwania: ok. 2h.
Wstęp na szkolenie jest bezpłatny!

 


 

Uwaga, lista zapisów na szkolenie dla nauczycieli została zamknięta.

 

Kalendarz