V Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA

V Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA
OPOLE – Kino Meduza / Narodowe Centrum Polskiej Piosenki / 05 – 09. 04. 2017


V. Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA trwa od 21.03.2017 do 21.05.2017 w całej Polsce. Piąta edycja O!PLA łączy na swej festiwalowej mapie 55+ miast i jest to jeden z największych festiwali animacji w Polsce. Jego integralną częścią jest konkurs, którego jurorami są widzowie z całej Polski.
Do Opola zawita w dniach 05 – 09.04.2017. Zostań jurorem w Opolu, zapraszamy na pokazy w Kinie Meduza i Narodowym Centrum Polskiej Piosenki.

 5.04 / 19:15 / Kategoria Animowany Wideoklip / czas 95 min. / 23 filmy / seans w NCPP
  • 507 (2016, 4’54”), Aleksandra Kowalczyk | JAAA!
  • BALTIC SONG (2016, 3’38”), Magdalena Pilecka | TimbreTone
  • BREAK UP (2017, 4’05”), Joanna Wójcik, Jarek Moździerz | Groove Brotherrs & O.S.T.R.
  • CIRCUS IN THE SKY (2016, 3’50”), Paulina Wyrt | Audience Killers
  • CO JEST A CO NIE? (2016, 4’54”), Dariusz st. Felix | Badyle
  • DESZCZ NA BETONIE (2016, 4’12”), Łukasz Partyka i takie.pany | Taco Hemingway
  • 2 (2016, 2’), Aga Jarząb | Pin Park
  • FAJNIE (2016, 4’09”), Paweł Miszewski i Bogdan Wrzeciono | Maciej Maleńczuk
  • JUST GOT PAID (2016, 4’23”), Tomasz Wlaźlak | Gov’t Mule
  • MIKRO TECHNO (2016, 6’11”), Marta Madej i Tomasz Stenzel | Mikrobi.T feat M. Kowalonek
  • MISTRZOSTWA ŚWIATA (2016, 4’11”), Natalia Karczewska | Jesień
  • NIGHTJAR (2016, 3’36”), Mateusz Jarmulski |Resina
  • PATIENCE (2016, 3’41”), Aleksandra Grunholz | We will Fail
  • PERUN (2016, 3’59”), Łukasz Rusinek | Lelek
  • POINTING TO A MARVEL (2016, 4’02”), Maciej Bączyk | Lotto
  • POLA AR (2016, 5’41”), Wojciech Mosiejczuk, Studio Rendeer | Łąki Łan
  • PONURA TRESURA (2016, 5’09”), Ala nunu Leszynska (UAP) | Projekt „Makabreski”
  • RECEPTURA (2016, 3’11”), Ola Szmida | Frank Babko
  • SAINTS (2016, 5’26”), Kamil Wócik | Thermit
  • SŁOŃCE (2016, 5’11”), Joanna Kucharska | Popsysze
  • VERY MISSING PIECE (2016, 3’23”), Mateusz Pawluś | w.E
  • WARSHIP MY WRECK (2015, 4’32”), Kamil Wójcik | Marilyn Manson
  • ŻONA PIŁKARZA (2016, 3’26”), Maria Strzelecka | Mister D

6.04 / 19:00 / Kategoria OFF & GO / czas 68 min. / 14 filmów / seans w NCPP
  • ALBEDO (2016, 5’52”), Daniel Zagórski
  • ALEGORIA EKOLOGICZNA CZYLI LEOKADII I ILDEFONSA ŁYP WSTECZ (2016, 6’17”), Tomasz Pawlak
  • BASZTA MONTALEMBERTA (2016, 4’50”), Marta Wieczorek i Jędrzej Derouiche, MOK Kędzirzyn-Koźle
  • DINO OR SOMETHING (2016, 7’26”), Magdalena Pilecka
  • KRZYK (2016, 2’41”), Szymon Ruczyński, w ramach 24. LAF
  • MIASTO SNU (2016, 7’14”), Justyna Apolinarzak i Marta Ostajewska
  • MOON LANDING (2016, 8’30”), Maciej Bednarek
  • OGNIKI (2017, 2’30”), Joanna Jóźwicka
  • PĘD (2015, 2’41”), Szymon Ruczyński, w ramach 23. LAF
  • POWIERZCHNIA DO PAMIĘTANIA FRAGMENTU (2016, 4’52”), Paweł Stasiewicz
  • SHORTSEEING (2017, 8’), Jakub Romanowicz, Kaszalot Studio
  • SÓWKA IMPREZÓWKA: ROZMOWY PRZY KARCZOWANIU LASU (2017, 2’45”), Mariusz Szulc, DFP
  • ŚLEDZIOWO CZYLI FENOMEN PODLASKIEJ EGZYSTENCJI (2016, 7’04”), Agnieszka Waszczeniuk

6.04 / 20:15 / Konkurs Formanimy / czas 31 min. / 6 filmów / seans w NCPP
  • DEKONSTRUKCJA OSOBOWOŚCI (2016, 5’51”), Agnieszka Konarska, PWSTviT ŁÓDŹ
  • Le SoL (2016, 4’07”), Maciej Bączyk
  • FORSAKEN FOREST (2016, 9’38”), Anna Beata Barańska
  • letters.EHO (2016, 4’20”), Aga Jarząb
  • MONUMENT (2016, 2’30”), Marcin Giżycki
  • ZDARZENIE PLASTYCZNE (2016, 5’11”), Tymon Albrzykowski, FUMI Studio

6.04 / 21:45 / Konkurs Animowane Fraszki / czas 15 min. / 15 filmów / seans w NCPP
  • ALE MI SIĘ DŁUŻY (2016, 1’20”), Judyta Kaźmierczak, ASP ŁÓDŹ
  • BIOTOP (2016, 00’51”), Jolanta Bańkowska, ASP WARSZAWA
  • COMFORT ZONE (2016, 1’), Hanna Rybak, UMCS LUBLIN
  • CZWARTY (2016, 1’30”), Agnieszka Janik, UMCS LUBLIN
  • EWOLUCJA W NADCZŁOWIEKA (2017, 0’58”), Justyna Pazdan, PWSFTviT ŁÓDŹ
  • FREEDOM – WOLNOŚĆ (2016, 00’43”), Mikołaj Janiw, PJATK WARSZAWA
  • FROG (2016, 1’39”), Michał Wójcicki, Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu
  • NIL (2016, 1’56”), Hanna Smyk, UMCS LUBLIN
  • 5 ETAPÓW ŻALU (2016, 1’13”), Anna Pytlik
  • POLE ELEKTROMAGNETYCZNE (2016, 1’05”), Anna Pytlik
  • POZOSTAĆ (2016, 1’), Stanisław Białoskórski
  • SŁOWA MIĘDZY NAMI (2016, 1’), Katarzyna K. Pieróg, UAP
  • ŚMIERĆ AUTORA (2017, 1’35”), Mariusz Wirski, MWM ART FILM
  • 3096 (2016, 1’09”), Michalina Musialik, PWSFTviT ŁÓDŹ
  • GAME OVER (2016, 0’48”), reż. Miłosz Wincewicz, PJATK WARSZAWA

7.04 / 18:00 / Kategoria Studyjna / czas 115 min. / 11 filmów / Kino Meduza
  • CARGO (2016, 11’08”), Sławomir Mateja (Shuty) i Tomasz Bohniak, Korporacja ha!art
  • CZARNOKSIĘŻNIK Z KRAINY U.S. (2016, 22’31”), Balbina Bruszewska, WJTeam
  • DEBIUT (2016, 7’12”), Katarzyna Kijek, Studi Munka – SFP
  • FIGURY NIEMOŻLIWE I INNE HISTORIE II (2016, 15’), Marta Pajek, Animoon
  • GYROS DANCE (2016, 14’39”), Piotr Loc Hoang Ngoc, FUMI Studio
  • KOSMOS (2016, 2’29”), Daria Kopiec, WJTeam
  • LOCUS (2016, 10’09”), Anita Kwiatkowska-Naqvi, WJTeam
  • OLBRZYM (2016, 10’41”), Marcin Podolec, FUMI Studio
  • PIÓRNIKT (2016, 7’43”), Magdalena Pilecka, Studio Munka – SFP
  • PODWÓRKO (2016, 5’), Grzegorz Wacławek, Animoon
  • TA NIESFORNA CIELESNOŚĆ (2015, 9’45”), Joanna Wójcik, Serafiński Studio

8.04 / 18:00 / Kategoria Szkolna / czas 76 min. / 14 filmów / Kino Meduza
  • BANKIET (2016, 3’50”), Julia Orlik, PWSTviT ŁÓDŹ
  • CIAŁO OBCE (2016, 7’), Marta Magnuska, PWSFTviT ŁÓDŹ
  • DAGON (2016, 3’01”), Bartosz Dunaj, PJATK WARSZAWA
  • DROGA (2016, 2’49”), Agnieszka Pogan, ASP KATOWICE
  • HEL (2015, 5’), Damian Krakowiak, PWSTviT ŁÓDŹ
  • KWOKA (2016, 2’08”), Bartosz Zarzycki, UA POZNAŃ
  • PIES SCHROEDINGERA (2016, 8’51”), Natalia Krawczuk, PWSTviT ŁÓDŹ
  • RED DIAMOND (2016, 9’23”), Adam Żądło, ASP KRAKÓW
  • SUPER RZECZ (2016, 5’27”), Piotr Kabat, ASP KRAKÓW
  • ŚLADY ULOTNE (2016, 7’49”), Agnieszka Waszczeniuk, UA POZNAŃ
  • UCIECZKI (2017, 5’10”), Karina Paciorkowska, PWSFTviT ŁÓDŹ
  • WSTAWAĆ! (2016, 7’51”), Jakub Oleg Wojciechowski, UA POZNAŃ
  • WYJDĘ Z SIEBIE (2016, 4’54”), Karolina Specht, PWSFTviT ŁÓDŹ
  • ZDROWAŚKA (2015, 5’), Aleksandra Wit, PWSFTviT ŁÓDŹ

9.04 / 18:00 / Konkurs Poza Polską / czas 93 min. / 11 filmów / Kino Meduza
  • AJDE! (Wielka Brytania 2015, 5’34”), Zuzanna Szyszak, University of Arts London
  • CZERŃ (Japonia/Polska 2016, 14’), Tomasz Popakul, JAPIK
  • FONGOPOLIS (Słowacja 2014, 13’), Joanna Kożuch
  • GORĄCE MAMUŚKI (Szwecja 2016, 12’), Joanna Rytel, Altofilm AB
  • ONCE UPON A LINE (USA 2016, 07’06”), Alicja Jasina, University of Southern California
  • PINEAPPLE CALAMARI (Wielka Brytania 2014, 9’20”), Kasia Nalewajka, National Film and Television School London
  • SEKS DLA OPORNYCH (Kanada, Niemcy, Polska 2015, 12’), Izabela Plucińska, Clay Traces , National Film Board of Canada , Fundacja Las Sztuki
  • THE CURSE OF THE WERE-RAT (Wielka Brytania 2015, 6’20”), Jan Julian Rospond, Birmingham City University
  • UMOWA (Wielka Brytania 2015. 4’29”), Ewa Smyk, Central Saint Martins Londyn
  • UNWANTED DESIRES (Niemcy 2014, 4’), Ola Szmida, Kunsthochschule Fur Medien Koln
  • ZUPA TRUSKAWKOWA (Belgia 2013, 05’45”), Sylwia Szkiłądź, Atelier de production de la Cambre
PLAKAT O!PLA 2017_INTERNET

Kalendarz

Październik 2017