fbpx

Warsztaty – film fabularny w ramach projektu “Przystanek Twórczość vol.7”

W ramach projektu Przystanek Twórczość vol.7, 17-21 października br. odbyły się warsztaty z filmu fabularnego, mające zarówno część jak teoretyczną tak i praktyczną.

Jak co roku do Kina Meduza zawitała twórcza atmosfera, która panowała przez cały tydzień. Taką atmosferę stworzył Tomasz Jurkiewicz – uznany w środowisku filmowym scenarzysta i wielokrotnie nagradzany reżyser.

Podczas lekcji uczestnicy omawiali procesy powstania scenariuszu, uczyli się montażu i udźwiękowianiu sceny filmowej. Zajęcia z montażu prowadził operator dźwięku i wybitny montażysta Maciej Mroziewski.

W części praktycznej realizowali scenę filmową, w rezultacie której powstał krótki film z udziałem aktorów z Teatru Kochanowskiego w Opolu Magdaleny Maścianicy i Jakuba Klimaszewskiego i aktorki z Ukrainy Viktorii Bakasovej.

Tegoroczne warsztaty filmowe z fabuły odbyły się pod hasłem „Nadzieja”, które miało bezpośrednie powiązanie ze scenariuszem.

Rezultat kreatywnej pracy uczestników warsztatów filmowych Państwo mogą zobaczyć poniżej:

KLIKNIJ BY ZOBACZYĆ FILM


Projekt Przystanek Twórczość vol 7. jest współfinansowany ze środków Prezydenta Miasta Opola, Marszałka Województwa Opolskiego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.