Konkurs fotograficzny WIELKA ROSJA

sputnik opole

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym WIELKA ROSJA

Konkurs fotograficzny jest organizowany w ramach drugiej opolskiej edycji Festiwalu Filmów Rosyjskich Sputnik nad Polską
Organizatorami konkursu są: Koło Naukowe Kultury Rosyjskiej, Stowarzyszenie Opolskie Lamy oraz Stowarzyszenie Współpracy Polska-Wschód.

Patronami konkursu są: Galeria Sztuki Współczesnej, Fundacja 2.8 oraz Instytut Sztuki Uniwersytetu Opolskiego.

Celem konkursu jest stworzenie zbioru wizualnych refleksji na temat Rosji, która jest krajem stosunkowo nam bliskim, a jednak nadal tajemniczym i nieoczywistym. Jej ogromny obszar zarówno w sensie terytorium jaki i kultury, historii, mentalności jest wspaniałym zbiorem inspiracji. Uczestnicy konkursu wybierając konkretny kadr, sytuację, miejsce – opowiadają historię i prezentują swój punkt widzenia na naszych wschodnich sąsiadów. Konkurs organizowany jest właśnie po to, aby zebrać i zaprezentować wszystkie te fotograficzne wypowiedzi w ramach Festiwalu Filmów Rosyjskich Sputnik nad Opolem

 


 

Zgłoszenia odbywają się wyłącznie drogą elektroniczną – na adres knkr.uo@gmail.com
W tytule e-maila należy wpisać: Konkurs fotograficzny Sputnik, a w treści wiadomości: imię, nazwisko, numer telefonu oraz informacje o zdjęciach (kiedy i gdzie zostały zrobione, mile widziany krótki opis).

Na wskazany adres mailowy należy przesłać plik ze zdjęciem podpisany nazwiskiem uczestnika i numerem pracy (np. kowalski_1) w formacie .jpg bądź .tiff i w rozdzielczości 300 dpi. Zdjęcia nie spełniające wymogów jakościowych, nie będą mogły być zaprezentowane na wystawie pokonkursowej. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 3 prace.

Termin nadsyłania prac upływa 5 marca o 23:59.
Regulamin do pobrania: REGULAMIN KONKURS WIELKA ROSJA

projekt konkurs plakat

 

Kalendarz

Lipiec 2018