Zgłoszenia do Konkursu Głównego 15.FFOL

Już tylko do końca lipca trwa nabór zgłoszeń do Konkursu Głównego 15. Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy – Konkursu Etiud Filmowych oraz Konkursu Filmów Amatorskich.

Festiwal Filmowy Opolskie Lamy jest największym i najbardziej imponującym wydarzeniem filmowym na Opolszczyźnie. Jego ideą jest przybliżenie widzom kinematografii polskiej i światowej nie tylko poprzez projekcje filmowe, ale także poprzez podjęcie dialogu z zaproszonymi gośćmi. Wydarzenia festiwalowe dają jedyną możliwość do spotkania się z wybitnymi gośćmi, aktorami, reżyserami oraz z młodymi twórcami, znawcami i miłośnikami kina. Najbardziej oczekiwaną częścią festiwalu jest Konkurs Główny: Filmów Amatorskich oraz Etiud – studentów i absolwentów szkół filmowych. Laureatami Konkursu z poprzednich lat są m.in. Grzegorz Zariczny (Love, love), Miłosz Sakowski (Dzień Babci), Marcin Bortkiewicz (Portret z pamięci), Kuba Czekaj (Twist&Blood) czy Tomasz Wolski (Szczęściarze).

 

Konkurs Etiud Filmowych
Konkurs Etiud Filmowych to konkurs skierowany do twórców uczestniczących w systemie nauczania wyższego, studentów lub absolwentów szkół filmowych oraz do twórców będących studentami lub absolwentami kierunków związanych z filmem innych szkół (nie filmowych). Od początku istnienia Festiwalu Konkurs Główny stanowi jego rdzeń. W ramach Konkursu filmy mogą być zgłaszane do jednej z trzech kategorii – animacja, dokument i fabuła. Jury przyzna Grand Prix Konkursu Etiud Filmowych w trzech poszczególnych kategoriach: Animacja, Fabuła, Dokument, a także wyróżnienia. Swoją nagrodę przyzna także publiczność.

Konkurs Filmów Amatorskich
W tym roku Konkurs Filmów Amatorskich stanowić będzie odrębny konkurs, z odrębnym składem jurorskim. Konkurs Filmów Amatorskich skierowany jest do twórców niezależnych, amatorów tworzących poza systemem komercyjnym.Jury Konkursu Filmów Amatorskich przyzna Grand Prix Konkursu Filmów Amatorskich oraz wyróżnienie.

W tym roku Festiwal Filmowy Opolskie Lamy odbędzie się w Opolu w dniach 4-14 października 2017 r. Projekcje filmów konkursowych odbędą się w trakcie 15.FFOL w terminie 5-10.10.2017 roku. Pokaz filmów nagrodzonych, wraz z wręczeniem nagród odbędzie się ostatniego dnia festiwalu – 14.10.2017 roku.

 

Nośnik z filmem oraz z kartę zgłoszeniową (do pobrania poniżej) należy przesłać lub dostarczyć osobiście w terminie na adres:

Stowarzyszenie Opolskie Lamy
skr. poczt. nr 1970
Urząd Pocztowy nr 12
ul. Dambonia 171
45 – 865 Opole

 

 

Do pobrania:

Konkurs Etiud Amatorskich
regulamin (pobierz)
karta zgłoszeniowa (pobierz)

Konkurs Filmów Filmowych
regulamin (pobierz)
karta zgłoszeniowa (pobierz)

Na pytania lub uwagi organizatorzy czekają pod adresem opolskielamy@gmail.com

 

Kalendarz

Czerwiec 2018