fbpx

OPOLSKIE LAMKI 2021

OPOLSKIE LAMKI 2021

Zakończyliśmy realizację trwajacej od 19 kwietnia XIV edycji Opolskich Lamek. Prezentujemy film stworzony przez jej uczestników pt. “Bestiariusz”.

W trakcie tegorocznych warsztatów multimedialnych uczniowie opolskich szkół podstawowych dowiedzieli się co to są sztuki audiowizualne i czym jest animacja. Zostali wprowadzeni w tajniki filmu animowanego i jego rodzajów, a także wezięli udział w tworzeniu małych multimedialnych dzieł. W tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną, już po raz drugi warsztaty przeniosły się do przestrzeni wirtualnej. Młodzi animatorzy otrzymali specjalnie przygotowane video-tutoriale, instrukcje i objaśnienia, dzięki którym mogli w prosty sposób opanować podstawy tworzenia filmu animowanego i za pomocą telefonu komórkowego przygotować własną „produkcję”.

Tym razem warsztaty pod hasłem „Strachy na lachy – animowany bestiariusz słowiański”, przygotował duet twórców filmowych i artystów – Kasia Zimnoch i Paweł Kleszczewski. Oboje są absolwentami Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ich filmy były prezentowane na ponad pięćdziesięciu międzynarodowych festiwalach filmowych, zdobywając nagrody i wyróżnienia, m. in.: Fano we Włoszech, Clones w Irlandii, Pilznie w Czechach. Byli artystami na rezydencjach w Irlandii, Szwecji, Estonii oraz Niemczech.

Efektem prac uczestników Opolskich Lamek 2021 jest film, wykonany w technice animacji poklatkowej malowanej na szkle Przestawiamy film zrealizowany w ramach tegorocznej edycji warsztatów ”Opolskie Lamki”. Uczniowie z opolskich szkół podstawowych, pod okiem dwójki znakomitych artystów – Kasi Zimnoch i Pawła Kleszczewskiego przygotowali „Bestiariusz” – animację poklatkową wykonaną w technice malowania na szkle.

Młodym adeptom animacji gratulujemy efektów prac i życzymy kolejnych udanych prac, a wszystkich zapraszamy do podziwiania ich dzieła. Film odstepny jest TUTAJ.

Zapraszamy także do obejrzenia galerii z prac nad projektem i uroczystego zakończenia projektu:


W projekcie udział wzięli uczniowie następujących szkół:

Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Stowarzyszenia Pro Liberis Silesiae w Opolu

Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Stowarzyszenia Pro Liberis Silesiae w Raszowej

Publicznej Szkoły Podstawowej nr 30 w Opolu

Publicznej Szkoły Podstawowej nr 21 w Opolu

Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Opolu

Publicznej Szkoły Podstawowej w Komprachcicach

Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Św. Rity w Opolu

Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 w Opolu


Projekt „Opolskie Lamki 2021” został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Opola