fbpx

Przystanek Twórczość vol.7

Przed nami Przystanek Twórczość vol.7 – to siódma edycja projektu, w tym roku ukierunkowany został na zintegrowaną edukację dotyczącą tworzenia dzieła filmowego w zakresie filmu fabularnego, przy użyciu sprzętu filmowego dostępnego przeciętnemu człowiekowi.

Projekt jest skierowany do studentów i osób dorosłych (w tym do seniorów) z Miasta Opola, również z Województwa Opolskiego. Oprócz części warsztatowej projekt wzbogacony wykładami o filmoznawstwie. Uczestnicy pracując w niewielkiej grupie będą mieli okazję poznać wszystkie etapy powstania sceny filmowej – od pomysłu przez pisanie scenariusza do współpracy z profesjonalnymi aktorami, a potem montaż i udźwiękowienie. Warsztaty – film fabularny będą przebiegać pod hasłem „Nadzieja”. Temat sceny będzie związany z tym co zaprząta nasze głowy od ponad pół roku – rosyjska inwazja w Ukrainie i los uchodźców, którzy szukają swojego miejsca w polskiej rzeczywistości.
Zajęcia warsztatowe prowadzone będą przez uznanego w środowisku filmowym scenarzystę i wielokrotnie nagradzanego reżysera Tomasza Jurkiewicza oraz przez autora zdjęć i montażystę Macieja Mroziewskiego. Mają za zadanie stymulować kreatywność i aktywność twórczo ich uczestników. W zakres warsztatów wchodzić będą takie zagadnienia jak: kompozycja scenografii, praca ze scenariuszem i kamerą, montaż i udźwiękowianie sceny filmowej.

Rekrutacja:

Termin warsztatów: 17-21.10.2022 r.
Miejsce: Centrum Kultury Oleska 45/ Kino Meduza
Ilość miejsc: 12
Zapisy: do 16 października 2022 r.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Formularz zgłoszeniowy Prz.Tw.7


Aby wziąć udział w warsztatach film fabularny wyślij do 16. października na adres mailowy opolskielamy@gmail.com wypełniony formularz zgłoszeniowy. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Organizatorzy do 16. października powiadomią każdą osobę, biorącą udział w naborze o fakcie przyjęcia bądź nieprzyjęcia na warsztaty.


Projekt Przystanek Twórczość vol 7. jest współfinansowany ze środków Prezydenta Miasta Opola, Marszałka Województwa Opolskiego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.