fbpx

Spotkajmy się: Opolska Akademia Filmowa

Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców Opola i całego regionu, m.in. seniorów na pokazy z cyklu Spotkajmy się: Opolska Akademia Filmowa, w ramach projektu Przystanek Twórczość vol. 7. Projekcje i dyskusje po filmie odbędą się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. E. Smołki w Opolu co poniedziałek w listopadzie. Szczegółowy program znajdą Państwo poniżej.
Cykl powstał w celu stworzenia ciekawej i ważnej oferty kulturalnej włączającej wszystkie osoby, ale m.in. samotne, wycofane z życia społecznego do ponownego uczestnictwa w kulturze i wspieranie wzajemnych relacji społecznych. Cykl jest także skierowany do  seniorów i osób mające utrudniony dostęp do instytucji kultury do uczestnictwa zarówno w życiu społecznym, jak i kulturalnym.


 

Program projekcji filmowych:

7.11.2022

godz.16:00 – Simona, reż. Natalia Koryncka-Gruz, Polska, 2022, 91 min.
Ida Matysek, cioteczna wnuczka Simony Kossak, jedzie do Puszczy Białowieskiej. Porządkując zdjęcia, odkrywa tajemnice rodzinne oraz świat magicznej, pradawnej Puszczy.

14.11.2022

godz. 16:00 – Lombard, reż. Łukasz Kowalski, Polska, 2022, 81 min.
W mieście zwanym “polskim Detroit”, Jola i Wiesiek próbują ratować upadający biznes i rozpadający się związek. Przy ulicy Wytrwałych 1, każdego dnia walczą o przetrwanie, wspierając jednocześnie mieszkańców zubożałej, poprzemysłowej dzielnicy, udowadniając tym samym, że siła tkwi we wspólnocie.

21.11.2022

godz. 16:00 – Moje wspaniale życie, reż. Łukasz Grzegorzek, Polska, 2021, 100 min.
Jo próbuje pogodzić ze sobą życie rodzinne, karierę i życie osobiste. Mąż stara się dotrzymać jej kroku.

28.11.2022

godz. 16:00 – Lada dzień, reż. Hamy Ramezan, Finlandia, 2021, 82 min.
13-letni Ramin i jego pochdząca z Iranu rodzina mieszkają w ośrodku dla uchodźców w Finlandii. Gdy chłopiec zaczyna cieszyć się wakacjami, rodzina otrzymuje straszną wiadomość, że ich wniosek o azyl został odrzucony.


Projekt Przystanek Twórczość vol 7. jest współfinansowany ze środków Prezydenta Miasta Opola, Marszałka Województwa Opolskiego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.