fbpx

Tydzień Filmu Niemieckiego


Tydzień Filmu Niemieckiego

TFN ONLINE za nami, a już wkrótce filmy prezentowane w jego ramach będziecie mogli zobaczyć na pokazach plenerowych. Śledźcie informacje!

Tydzień Filmu Niemieckiego jest corocznym przeglądem najnowszego kina niemieckiego realizowanym już od ponad 20 lat. Pierwotnie były to lokalne wydarzenia odbywające się w Krakowie, Warszawie czy miastach Polski południowo-zachodniej. Przed pięcioma laty organizatorzy tych pokazów: Goethe-Institut w Warszawie i Krakowie, Dom Norymberski i Konsulat Generalny Niemiec we Wrocławiu postanowili połączyć siły i zaprezentować wspólny program Tygodnia Filmu Niemieckiego w kilkunastu kinach w całej Polsce.

Każda edycja imprezy to pokazy różnych filmowych gatunków podejmujących wiele tematów, ze szczególnym uwzględnieniem takich, którymi aktualnie żyją nasi sąsiedzi. Nie brak więc filmów sięgających do współczesnej, nieodległej historii niemieckiego państwa, podpatrujących życie zwykłych ludzi, portretujących znane postaci czy literackich adaptacji. Program przeglądu to spotkanie debiutantów z doskonale znanymi w Polsce reżyserami czy aktorami. Film i przekazywane za jego pośrednictwem historie to jeden z najlepszych sposobów na przybliżenie polskiemu widzowi obrazu współczesnych Niemiec, na przełamywanie ciągle jeszcze istniejących stereotypów, na lepsze poznanie żyjącego za zachodnią granicą społeczeństwa.

W tym roku Tydzień Filmu Niemieckiego, jak inne podobne przeglądy, przenosi się do sieci. Filmy będzie można ogladać od 22 do 29 stycznia na platformie mojeekino.pl.

HARMONOGRAM PROJEKCJI

22.01.2021Undine, reż. Christian Petzold

23.01.2021Lekcja niemieckiego / Deutschstunde, reż. Christian Schwochow

24.01.2021: Berlin Alexanderplatz, reż. Burhan Qurbani

25.01.2021: Mój koniec. Twój początek / Mein Ende. Dein Anfang, reż. Mariko Minoguchi

26.01.2021: Gipsy Queen, reż. Hüseyin Tabak

27.01.2021: Lara, reż. Jan-Ole Gerster

28.01.2021: Kryptonim Curveball / Curveball, reż. Johannes Naber

29.01.2021: Schlingensief, reż. Bettina Böhler

Wszystkie pokazy w ramach Tygodnia Filmu Niemieckiego 2020/2021 odbędą się na platformie mojeekino.pl.

Sprzedaż biletów na poszczególne filmy rozpoczyna się od daty i godziny premiery filmu zgodnie z harmonogramem projekcji. Zakup biletu możliwy jest następnie przez 72 godziny, a od momentu zakupu biletu widz ma 4 godziny na obejrzenie filmu.

Bilet na pojedynczy seans kosztuje 15 zł. Dostępne będą również karnety na osiem seansów w ramach Tygodnia Filmu Niemieckiego. Dostęp do poszczególnych filmów będzie możliwy od godziny premiery filmu przez 72 godziny. Koszt karnetu to 80 PLN.

Będzie nam bardzo miło, jeśli przy płatności na mojeekino.pl wybierzecie KINO MEDUZA z listy dostępnych kin 😉

logo_meduza_1165cm

Kalendarz

Kwiecień 2021