fbpx

Tydzień Filmu Niemieckiego w Województwie Opolskim dla szkół

OFERTA DLA SZKÓŁ w ramach Tygodnia Filmu Niemieckiego w Województwie Opolskim

Zapraszamy starsze klasy szkół podstawowych oraz uczniów szkół średnich do udziału w seansach online filmu Goodbye Berlin, odbywających się w ramach Tygodnia Filmu Niemieckiego w Województwie Opolskim.

Udział w pokazach jest bezpłatny – uczestnicy otrzymają kody dostępu do filmu, aktywne w dogodnym, określonym przez szkołę terminie.

Zgłoszenia, obejmujące liczbę uczestników, a także odpowiadającą Państwu datę i godzinę seansu prosimy kierować drogą milową lub telefonicznie:


GOODBYE BERLIN

reż. Fatih Akin / Niemcy 2016, 93 min.

14-letni Maik jest typowym samotnikiem: bez przyjaciół, dziewczyny i hobby. Wszystko się zmienia w momencie, gdy na jego drodze staje Czik – zawadiacki nastolatek, buntownik i rozrabiaka, który bez skrępowania sięga po alkohol czy wszczyna bójki. Między chłopakami nawiązuje się nić porozumienia, która przeistacza się w przyjaźń – są gotowi niemal na wszystko. Pewnego razu Czik kradnie starą Ładę, którą udają się w spontaniczną podróż – bez mapy, bez planu i bez rodziców. Zaczyna się wielka wakacyjna przygoda, która pozostanie w pamięci chłopaków już na zawsze…


Organizatorzy: Stowarzyszenie Opolskie Lamy i Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej w RP Partnerzy: Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim
Projekt finansowany przez Samorząd Województwa Opolskiego oraz Konsulat Republiki Federalnej Niemiec w Opolu

stopka1