fbpx

Kino w trampkach – najlepsze filmowe propozycje dla młodego widza

Najlepsze filmowe propozycje dla młodego widza / 1-31 sierpnia 2020 /na platformie www.mojeekino.pl


 

Kino w Trampkach przez cały sierpień zaprezentuje 25 poruszających filmowych historii dla dzieci i młodzieży.

Już od 1 sierpnia, po raz pierwszy, festiwal będzie dostępny dla wszystkich. Projekcje online sprawią, że każdy widz sam zdecyduje: kiedy, gdzie i z kim zobaczy filmowe propozycje.

Tematem przewodnim tej edycji Kina w Trampkach jest dżungla. Dżungla jako gąszcz, dzika natura, labirynt. Wartościowe media dla dzieci, czyli jakie? Dzisiaj to gęstwina, po którym trudno się poruszać. Co jest dla dzieci dobre, co złe? Te zagadnienia i próbę odpowiedzi na nie będą towarzyszyć młodym widzom i ich rodzicom przez cały sierpień.

W tym roku festiwalowe hity będzie można oglądać przez cały sierpień na platformie mojeekino.pl
Bilety: 15 zł. Film będzie dostępny przez 48h od momentu zakupu.

#KinoMeduza poleca:

TĘCZA*
reż. Nagesh Kukunoor
dramat, Indie 2015, 106′
ograniczenie wiekowe: 7+

Piękna filmowa opowieść, osadzona w malowniczej scenerii Radżastanu (północno-zachodnie Indie). 10-letnia Pari mieszka z 8-letnim bratem Chotu oraz wujkiem i ciotką w maleńkiej wiosce na wydmach. Chotu jest niewidomy, ale za to bystry i wesoły. Pari jest jego oczami i najlepszą przyjaciółką. Obiecała mu, że zanim chłopiec skończy 9 lat, odzyska wzrok.
* Film dostępny również z audiodeskrypcją.

NA WSKROŚ
reż. Luc Picard
dramat, komedia, Kanada 2017, 104′
ograniczenie wiekowe: 12+

Z powodu śmiertelnej choroby ojca i depresji matki nastoletnia Manon i jej młodszy brat Mimi mają być umieszczeni w rodzinach zastępczych… W tym samym czasie Montreal lat 70-tych kipi od rewolucyjnej energii. Ludzie biorą sprawy w swoje ręce. Dokonują desperackich czynów. Manon razem z bratem i dwoma kuzynami postanawiają zawalczyć o swoje szczęście, rodzinę i miejsce na ziemi. Czy porwanie starszej pani, by była ich babcią, jest zbyt radykalnym posunięciem?

Kalendarz

Październik 2020