fbpx

OPOLSKIE LAMKI 2021

OPOLSKIE LAMKI 2021 JUŻ OD 19 KWIETNIA!

Już 19 kwietnia 2021 r. rozpocznie się XIV edycja Opolskich Lamek – warsztatów multimedialnych dla uczniów opolskich szkół podstawowych. W ich trakcie uczestnicy dowiedzą się co to są sztuki audiowizualne i czym jest animacja. Zostaną wprowadzeni w tajniki filmu animowanego i jego rodzaje, a także wezmą udział w tworzeniu małych multimedialnych dzieł. W tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną, już po raz drugi warsztaty przenoszą się do przestrzeni wirtualnej. Młodzi animatorzy otrzymają specjalnie przygotowane video-tutoriale, instrukcje i objaśnienia, dzięki którym będą mogli w prosty sposób opanować podstawy tworzenia filmu animowanego i za pomocą telefonu komórkowego przygotować własną „produkcję”.

Efektem końcowym będzie wspólne dzieło – poszczególne, gotowe animacje uczestników zostaną połączone w jeden filmik.

Poza samymi warsztatami, organizatorzy przygotowali dla uczestników seanse filmowe i inne niespodzianki.

Tegoroczne warsztaty pod hasłem „Strachy na lachy – animowany bestiariusz słowiański”, przygotowuje duet twórców filmowych i artystów – Kasia Zimnoch i Paweł Kleszczewski. Oboje są absolwentami Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ich filmy były prezentowane na ponad pięćdziesięciu międzynarodowych festiwalach filmowych, zdobywając nagrody i wyróżnienia, m. in.: Fano we Włoszech, Clones w Irlandii, Pilznie w Czechach. Byli artystami na rezydencjach w Irlandii, Szwecji, Estonii oraz Niemczech.


Rekrutacja na warsztaty rozpocznie się 6 kwietnia 2021 r. Czekamy na zgłoszenia grup 4-5 uczniów z każdej szkoły, klas VI-VIII.

Zgłoszenia dokonuje nauczyciel, przesyłając informacje na adres mailowy: opolskielamy@gmail.com. Wiadomość powinna zawierać imiona i nazwiska uczniów, ich adresy mailowe, a także dane kontaktowe nauczyciela.

Ilość miejsc: 25

Rozpoczęcie Opolskich Lamek: 19.04.2021 r.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel.: 607 232 476, 512 238 046


Projekt został dofinansowany ze środków Urzędu Miasta Opola

Kalendarz

Kwiecień 2021