Pokaz filmu “Janka” i Spotkanie Otwarte z Janiną Ochojską

Mieszkańcy Opola! Zapraszamy na pokaz filmu “Janka”, po którym odbędzie się spotkanie z Janiną Ochojską – kandydatką do Parlamentu Europejskiego z Dolnego Śląska i Opolszczyzny. 🇵🇱🇪🇺

KIEDY: 17 maja (piątek) godz. 18:00
GDZIE: Kino Meduza, ul. Oleska 45, Opole
WSTĘP WOLNY

👤 Janina Ochojska – bezpartyjna kandydatka do Parlamentu Europejskiego z Dolnego Śląska i Opolszczyzny, numer 1 na liście Koalicji Europejskiej. Założycielka i prezes Polskiej Akcji Humanitarnej (PAH). Do dziś, PAH udzielił pomocy w 44 krajach, pomagając ofiarom konfliktów zbrojnych i katastrof naturalnych. Działa również na terenie Polski – od 1998 roku prowadząc program dożywiania dzieci Pajacyk, w ramach którego ufundował prawie 10 milionów ciepłych posiłków w polskich szkołach. Janina została wyróżniona m.in. tytułem „Kobiety Europy” przyznanym przez Komisję Wspólnot Europejskich oraz Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski przyznanym przez Prezydenta RP.

Misja Janki w Parlamencie Europejskim:
🌍 Walka z zanieczyszczeniem środowiska
🤝Skuteczna pomoc humanitarna w Polsce i za granicą
♿️Reprezentowanie osób z niepełnosprawnościami
🇵🇱Praca na rzecz organizacji pozarządowych
✌️Polityka etyczna, w służbie człowiekowi i dla wspólnego dobra

🎥”Janka” – Portret Janiny Ochojskiej, szefowej Polskiej Akcji Humanitarnej. Film daje wgląd w misję działaczki, lecz przede wszystkim pokazuje jej prywatne oblicze. Odkrywamy je w narracji samej bohaterki oraz poprzez inspirowane wspomnieniami animowane obrazy, ilustrowane muzyką Grzegorza Turnaua. Historia pierwszego pocałunku, studiów astronomicznych, młodości naznaczonej chorobą polio oraz dokumentacja wizyt w krajach ogarniętych głodem i konfliktami stanowią przeplatające się tutaj wątki tej samej opowieści – o człowieku wrażliwym, otwartym na świat i stanowczym w działaniu.

Kalendarz

Maj 2020