fbpx

Powitanie Słońca – pokaz filmu na tarasie NCPP

Jedyny taki pokaz w Opolu! Serdecznie zapraszamy na plenerowy pokaz filmu Powitanie słońca w reż. Stéphane Haskell ☀🧘‍♀️ Seans odbędzie się na tarasie Narodowego Centrum Polskiej Piosenki – start: 21:00, po zachodzie słońca :)
Widzieliście kiedyś ortodoksyjnego Żyda, mordercę w celi śmierci albo Masaja praktykujących jogę? „Powitanie słońca” to intrygujący dokument o odkrywaniu jogi w różnych zakątkach świata oraz jej uniwersalnej sile 🎬
Tuż po czterdziestce życie Stephane’a Haskella, utalentowanego fotoreportera i dokumentalisty, stanęło na głowie. Mężczyzna, u którego zdiagnozowano ciężką chorobę, został sparaliżowany. Tam, gdzie lekarze bezradnie rozkładali ręce, a tradycyjna medycyna nie dawała wielkich nadziei na powrót do zdrowia, szansa niespodziewanie pojawiła się za spraw jogi.
Przełomowym momentem było dla Haskella spotkanie z Teresą Poulsen, za namową której zgłębił nie tylko tajniki, ale i filozofię, jaka kryje się za jogą. To właśnie z tych inspiracji narodziła się idea nakręcenia dokumentu, będącego połączeniem osobistej historii z szerszym spojrzeniem na fenomen jogi.
By go w pełni zrozumieć, Haskell wyrusza w podróż po świecie, odwiedzając miejsca, jakie pewnie nie przyszłyby nam w tym kontekście do głowy. Od celi śmierci w słynnym amerykańskim więzieniu San Quentin po Kenię, gdzie – jak się okazuje – Masajowie praktykują jogę od wieków. Rozmawia z parą Żydów, którzy drogę do judaizmu odnaleźli… poprzez jogę. Te doświadczenia pozwalają reżyserowi spojrzeć z nieco innej perspektywy nie tylko na zachodnią kulturę, ale i własne życie.

Bilety: 15 zł / Kup bilet
Bilety sprzedawane będą wyłącznie przez platformę ekobilet.pl/opolskielamy
Organizatorzy: Stowarzyszenie Opolskie Lamy oraz Narodowe Centrum Polskiej Piosneki

Kalendarz

Październik 2020