fbpx

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w Kinie Meduza. Rok szkolny 2023/2024.

Chcemy przedstawić Państwu projekt Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, który zostanie zrealizowany w Kinie Meduza, ul. Oleska 45, Opole.

Wybraliśmy wspaniałe cykle dla przedszkoli – „Poznajemy emocje” i szkół podstawowych: klas 1-3 – „Filmowi bohaterowi”, klas 4-6 – „Świat filmu”, klas 7-8 – „Od oglądania do czytania”- egzamin ósmoklasisty.

Poniżej, w załączeniu, znajdą Państwo szczegółowe opisy cykli.

Katalogi w wersji papierowej będziemy mogli dostarczyć do Państwa na początku września. Przygotowany katalog filmowy pozostaje w zgodzie z podstawą programową Ministerstwa Edukacji i Nauki. Każdy seans filmowy jest wzbogacony o materiały dydaktyczne, które stanowią pomoc dla nauczycieli i edukatorów w realizacji programu.

Co to jest projekt NHEF?

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to projekt oparty na projekcjach kinowych odbywających się przez cały rok szkolny w blisko 100 miastach w Polsce, realizowanych z przekonania o potrzebie kontaktu z dziełem filmowym już od młodszych lat. Skierowany jest do uczniów na wszystkich poziomach nauczania – zarówno przedszkolaków, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z kinem, jak i wchodzącej w dorosłość młodzieży.

Odbudowę dydaktyczną każdego filmu tworzą prelekcje z prezentacjami multimedialnymi, scenariusze lekcji dla nauczycieli oraz analizy psychologiczne, z których mogą skorzystać także rodzice i opiekunowie chcący porozmawiać z dziećmi o filmach w domu.

Organizatorem NHEF jest Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty, który od wielu lat aktywnie wpływa na kształt edukacji filmowej młodych widzów, prowadząc działania upowszechniające wartościowe kino dla dzieci i młodzieży.

Seanse odbywają się cyklicznie, raz w miesiącu, od października 2023 do kwietnia 2024.

Jak zapisać grupę i skorzystać z cyklu filmowego Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej?

Wypełniając formularz, wybierają Państwo Opole – Kino Meduza oraz cykl, dostosowany do przedszkola lub szkoły podstawowej do wybranej klasy. Daty, które zostały wpisane w formularzu, są do uzgodnienia.

Zapisy trwają do 4 października 2023 roku.

Cena biletów na pokazy w ramach cyklu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej wynosi 15 zł od dziecka. Jest możliwość wykupienia karnetu na wszystkie 7 pokazów za 85 zł od osoby.

Pokazy mogą być zrealizowane w formie hybrydowej. W razie niepogody lub choroby dzieci seans zostanie przeniesiony do szkoły lub do domu.

Ogólną informację o projekcie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej znajdą Państwo pod linkiem: https://nhef.pl/aktualnosci/start-zapisow-przedszkoli-i-szkol-do-18-edycji-programu-nhef-

W razie pytań i udzielenia dodatkowej informacji prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy: 512 238 046 lub opolskielamy@gmail.com.

Q&A o projekcie dla nauczycieli i pedagogów: https://www.youtube.com/watch?v=2p82i8Uz-9w

Przedszkole: “Poznajemy emocje”

katalog 23 24 przedszkole_page-0005

Szkoła podstawowa

Klasy 1-3 “Filmowi bohaterowie”

katalog 23 24 SP 1-3_page-0003

Klasy 4-6 – ” Świat filmu”

katalog 23 24 SP 4-6_page-0005

Klasy 7-8 – od oglądania do czytania – egzamin ósmoklasisty.

katalog 23 24 SP 7-8_page-0003

Do zobaczenia w Kinie!