fbpx

TOURNÉE NOWE HORYZONTY W KINIE MEDUZA

 Między 24 a 26 lipca zapraszamy do Kina Meduza na Tournée Nowe Horyzonty.
20. Festiwal Nowe Horyzonty, największe wydarzenie filmowe w Polsce, został oficjalnie przeniesiony na listopad, tym samym tworząc „festiwalową lukę” na przełomie lipca i sierpnia – w pierwotnym terminie imprezy. Nowohoryzontowe Tournée to znakomita okazja, aby tę lukę wypełnić i skorzystać z popularności i energii festiwalu, zapraszając Nowe Horyzonty do Łodzi.

Bilety: 25 zł / do nabycia wyłącznie online: https://ekobilet.pl/opolskielamy

W programie Tournée znajdą się pokazy specjalne trzech wyjątkowych, festiwalowych tytułów, które nie miały jeszcze swoich premier kinowych w Polsce:

🔸 24 lipca (piątek), godz. 19:00 🔸
EMA, reż. Pablo Larraín
// przebój nadchodzącej edycji festiwalu //
Para porzuca adoptowane dziecko i zanurza się w toksyczną relację. Larraín ubiera opowieść o pożądaniu, winie i odkupieniu oraz dojrzewaniu w kostium anarchizującego mitu, pełnego drapieżnej seksualności, ekstatycznych kolorów i sensualnego tańca.

🔸 25 lipca (sobota), godz. 19:00 🔸
PRZYNĘTA, reż. Mark Jenkin
// zwycięzca 19. edycji Nowych Horyzontów //
Kornwalijska wieś, w której rozgrywa się akcja, przechodzi właśnie transformację z osady rybackiej w nadmorski kurort. Ekonomiczna, społeczna i kulturowa degradacja rybaków rodzi frustrację, która prowadzi do otwartej wojny z aroganckimi, bogatymi przyjezdnymi..


🔸 26 lipca (niedziela), godz. 19:00 🔸
LIBERTÉ, reż. Albert Serra
// jeden z najbardziej ekscentrycznych filmów ostatniej edycji Nowych Horyzontów //
/ ograniczenie wiekowe: 18+ /
Nocą w leśnej głuszy spotykają się przedstawiciele XVIII-wiecznej francuskiej arystokracji i ich zagraniczni goście, by oddać się rozpisanej na role orgii. W drodze do „pełnego życia” przekroczą kolejne granice.

Kalendarz

Sierpień 2020