fbpx

Lama Movie: E – Kultura!

Lama Movie: E-kultura! – część 2

A gdyby tak wyczarować postać z plasteliny? Może sympatyczną owcę? Jak to zrobić pokaże autorka filmów i teledysków z plasteliny – Monika Kuczyniecka w kolejnej odsłonie naszych warsztatów z cyklu Lama Movie: E-kultura! Stworzoną postać możecie zaanimować wykorzystując wskazówki Julii Orlik z poprzedniego filmu.

Film powstał w ramach projektu Lama Movie: E-Kultura!, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.


Lama Movie: E-kultura! – część 1

Jako pierwszy z serii filmów warsztatowych prezentujemy poradnik, jak w domowych warunkach – z użyciem telefonu komórkowego i bezpłatnej aplikacji, wykonać animację poklatkową. Film przygotowała Julia Orlik – studentka Filmu Animowanego i Efektów Specjalnych na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej PWSFTviT w Łodzi.

Film powstał w ramach projektu Lama Movie: E-Kultura!, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.


Projekt Lama Movie: E-Kultura! służyć ma przeniesieniu działań Stowarzyszenia Opolskie Lamy dotyczących edukacji kulturalnej oraz popularyzującej sztukę filmową, do rzeczywistości wirtualnej. Potrzeba rozwoju kreatywności, obserwacji świata oraz sposobów przedstawiania go za pomocą różnych dziedzin i narzędzi sztuki pozostaje w ludziach nadal, pomimo izolacji i otaczających nas ograniczeń. Dlatego chcemy umożliwiać uczestnictwo w seansach filmowych oraz warsztatach rozwijających kreatywność, różnego rodzaju umiejętności i pomagających zdobywać wiedzę, bez wychodzenia z domu.

Warsztaty, które przygotowaliśmy obejmować będą m.in. tworzenie animacji za pomocą dostępnych każdemu narzędzi cyfrowych, zagadnienia z zakresu sztuk audiowizualnych, malarstwa czy fotografii. Jednocześnie służyć będą rozwijaniu świadomego odbioru dzieł kinematografii, a także doskonaleniu umiejętności posługiwania się, zarówno przez odbiorców, jak i twórców, nauczycieli oraz animatorów kultury narzędziami dostępnymi w sferze wirtualnej, aby wzmocnić ich umiejętności i rozszerzyć pole działania w tym zakresie.


Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

Kalendarz

Październik 2020