fbpx

26. Festiwal Filmowy Wiosna Filmów – w lipcu w kinie meduza

Tegoroczny Festiwal Filmowy ‘Wiosna Filmów’ odbył się online, na platformie Mojeekino.pl . W lipcu zapraszamy was już do sali kinowej, gdzie codziennie, przez 7 dni, wspominać będziemy najlepsze tegoroczne tytuły.
Bilety na pokazy festiwalowe dostępne są online, za pośrednictwem platformy www.ekobilet.pl/opolskielamy

🔸piątek / 3.07.2020 / 19:00
Zło nie istnieje reż. Mohammad Rasoulof

Zdobywca Złotego Niedźwiedzia, Nagrody Jury Ekumenicznego oraz Nagrody Gildii Filmowej na tegorocznym MFF w Berlinie, jest nową produkcją prześladowanego przez irańską władzę reżysera Mohammada Rasoulofa.


🔸sobota / 4.07.2020 / 19:00

O nieskończoności reż. Roy Andersson

Najnowszy film Roya Anderssona, jednego z najbardziej oryginalnych europejskich twórców, który zdobył Srebrnego Lwa za reżyserię na ostatnim MFF w Wenecji oraz nagrodę za reżyserię na tegorocznym MFF w Dublinie.


🔸niedziela / 5.07.2020 / 19:00

Najgorsze wiersze świata reż. Gábor Reisz

Nowy film węgierskiego mistrza absurdu, Gábora Reisza, zdobył uznanie na wielu światowych festiwalach filmowych. Odtwórcy drugoplanowych ról Lili Monori i Zsolt Kovács otrzymali nagrody za swoje kreacje podczas Węgierskiego Tygodnia Filmowego oraz gali wręczenia Nagród Węgierskich Krytyków Filmowych.


🔸poniedziałek / 6.07.2020 / 19:00

Martin Eden reż. Pietro Marcello

Film inspirowany jest bestsellerową powieścią Jacka Londona pod tym samym tytułem. W tytułową rolę wciela się Luca Marinelli, który za tę kreację odebrał nagrodę dla najlepszego aktora podczas ubiegłorocznego festiwalu filmowego w Wenecji.


🔸wtorek / 7.07.2020 / 19:00

Sekret bogini fortuny reż. Ferzan Özpetek

Najnowszy film mistrza włoskiego kina Ferzana Özpetka („Neapol spowity tajemnicą”, „Mine Vaganti. O miłości i makaronach”) nominowany był w czterech kategoriach do najważniejszych włoskich nagród filmowych David di Donatello. Udało mu się zdobyć dwie – za piosenkę oraz dla najlepszej aktorki (Jasmine Trinca).


🔸środa / 8.07.2020 / 19:00

Nadzieja reż. Maria Sødahl

Subtelna i wzruszająca opowieść o chorobie, życiowych priorytetach i potrzebie bliskości. Film został doceniony m.in. na MFF w Trondheim, na którym otrzymał nagrody dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej (Andrea Bræin Hovig) oraz dla najlepszej aktorki drugoplanowej (Gjertrud L. Jynge).


🔸czwartek / 9.07.2020 / 19:00

Nowy film Dominika Molla to trzymająca w napięciu i pełna zwrotów akcji kryminalna układanka. Film został doceniony na wielu festiwalach filmowych, m.in. na ubiegłorocznym MFF w Tokio gdzie Nadia Tereszkiewicz otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki.
Zobacz opisy filmów i wybierz swój ulubiony tytuł! > http://opolskielamy.pl/program/tagi/wiosna-filmow-2020/

Kalendarz

Październik 2020